Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem tolodzkodok hanem...

Ha nem tolodzkodok hanem külön edzem a mellem és a tricepszem akkor is több tolodzkodás fog menni egy idő után?

Figyelt kérdés
Csináltam egy saját edzés tervet és az a baj hogy ahol edzek ott nincsen tolodzkodo, és nem tudom össze rakni egy mell és tricepsz napra a fekvenyomást és a tolodzkodást, szóval csak kíváncsi vagyok hogy fejlődök-e tolodzkodásban ha nem azt csinálom hanem csak azokat az izmokat edzem amik kellenek hozzá. A válaszokat előre is köszönöm. Ja és kollégista vagyok és azért kérdezem mert nyári szünetben nem tudok majd fekvenyomni így majd ki szeretnék járni a szabadtéri edző parkba.

ápr. 4. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

"Ha nem tolodzkodok hanem külön edzem a mellem és a tricepszem akkor is több tolodzkodás fog menni"

Nem feltétlenül. Talán igen (ezt hívják transzfer hatásnak), talán nem.

"nyári szünetben nem tudok majd fekvenyomni így majd ki szeretnék járni a szabadtéri edző parkba"

Ezzel inkább az lesz a baj, hogy szabadsúlyok és/vagy gépek hiányában, pusztán saját testsúllyal limitáltak a fejlődési lehetőségeid, de ha ez csak átmenetileg 1-2 hónapra szól, akkor úgyse azalatt az 1-2 hónap alatt akarod majd megváltani a világot, szintentartásnak meg jó lesz (talán).

ápr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Ha nagyobb a melled es tricepszed jobb. Lesz a tolodzkodasod is. Fun fact ha bicepszed fejleszted és hátad jobb lesz a huzodzkodásod is.

Nincs olyan hogy talan igen talán nem


Egy nagyobb izomnak mindig nagyobb lesz az eropotencialja is egyszerű fizika.

Gyakorlatba valo bele erosodes mar mas ha javul a technikad tolodzkodasba vagy nyomás akkor az segiti a nagyobb suly használatát.


Fun fact nyaron akarmelyik kondi parkba tudsz tolodzkodni es ha van egy taskad asszem van csak tan. Bele teszel ezf azt 10-20kg mar nehezebb akkor a gyakorlat. Várjunk csak lehet lassú negatív szakaszt is használni megállított alsó részekkel hmm ez megint nehezebb asszem ezt nevezzük progresszionak.

Szóval jah nem csak szinten tartani tudsz hanem fejlődni is. Akarmilyen vasarolt cucc nélkül.


Ha veszel gumikat amiket karodhozveszel nyakadra raksz (tolodzkodas felso szakasza lockout) nehezebb lesz vagy jobban fejleszti a tricepszed is. 2-3 ezer ft

ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Ezek szerint nem nagyon kell túlgondolni, ha fejlődik egy izom akkor más gyakorlatban is erősebb lesz, egyedül technikában nem fejlődök akkor a másik gyakorlatnál ( itt most pl a tolodzkodásra gondolok )
ápr. 4. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Így igaz. Nalam pl ez ugy tortent hogy nem mentem terembe kicsit spórolni akartam edzeddtem otthon tolodzkodtam mikor vissza mentem terembe +20kgal tobbet nyomtam fekve. Szoval forditva is igaz ha tolodzkodas fejleszti a mellet tricepszet akkor jobb lesz a fekvenyomasod is.
ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pov: valaki leírja mi történt vele azt lepontozzak
ápr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!