Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gerincproblémák, izmosodás,...

Gerincproblémák, izmosodás, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Elég vékony alkat vagyok, 34 évesen 70 kg (170 cm), két éve edzek, látszódik is, de állandóan visszatérő gerinc-hátfájdalommal küzdök, ami máshova is kisugárzik. Az orvos azt javasolta, hagyjam abba a súlyzós edzést. Pedig jártam fél évig edzőhöz, próbálom helyesen csinálni a gyakorlatokat, és szerintem nem edzem nagy súlyokkal, például a fekvenyomást, mellhez húzást kb 40 kg-val, vállazást 40-50 kg-al. Az a fő bajom, hogy enélkül megint nagyon vékony, alaktalan, lapos lennék nulla vállal, vékony karral. Tudtok olyan sportot javasolni, ami biztonságosabb a gerinc szempontjából, de formálja rendesen az izmokat, főleg a mell-váll-tricepsz hármast és a lábat? VAgy bármilyen ötletet tanácsot szívesen fogadok. Nem hatalmas testépítő izmokra vágyom, de jó lenne megtartani a férfiasabb, sportosabb külsőt.
máj. 15. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Úszás
máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy milyen orvosnál jártál! Szakorvos/remumatológus vagy csak a háziorvos tanácsolta, hogy ne kondizz, mert az a tuti biztonságos orvosi tanács számára, amiből neki nem lehet baja. Mi az orvosi indok, egészségügyi probléma, már ha van? A suli orvos nekem egyszer azt tanácsolta közép suliban, hogy nem kéne edzés mellé fehérje port innom mert az káros. El sem tudom képzelni, hogy végezte el az egyetemet. Szerintem azt sem tudta, mi az a fehérje. Ennyit az orvosokról! :) Kikéne deríteni, hogy van-e egyáltalán bajod vagy csak az edzést csinálod technikailag helytelenül vagy számodra nem megfelelő gyakorlatokkal és azért vannak fájdalmaid. Nem kell egyből lemondani a kondiról, ha szereted. Több száz féle gyakorlat van mindenféle variációban. Ha meg kiderül, hogy van valami bajod, akkor orovsoli kell. De sok problémát, akár egy jó csontkovács is megold. Van, hogy csak nincs valami a helyén, de ehhez előbb mindenképp kell egy rendes vizsgálat. Ha esetleg kideül, hogy van valami problémád, akkor majd annak megfelelően kell sportot választani vagy a kondiban a gyakorlatokat megválasztani. De ehhez meg olyan személyi edzőt kell keresned, aki egyben gyógytornász is, mert egy mezei edző, aki elvégzett egy párhónapos gyorstalpalót, hogy edzőskedhessen, nem fog tudni számodra megfelelő gyakorlatokat összeállítani. Aztán érdemes lenne átgondolnod azt is nem-e a matracod szar. Sok ember szennved mindenféle hát és derékfjdalomtól, mert elhasznált, hepehupás, vagy túl puha matracon alszik vagy a párna rossz.
máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zizizabalo ***** válasza:

Az átlag emberek nagyon nagy része küzd alsó hát, vagy abból eredő problémákkal. Ez mind az ülő, nem sportoló, de alapból nem mozgó életmódból adódik.


Erre tudsz könnyen rásegíteni mobilitás hiányában túlerőltetett kockázatos gyakorlatokkal, mint a guggolás, felhúzás, de akármelyikkel, ha elég rosszul, nagy lendülettel végzed.


Én még nem voltam fiziónál, mert nem annyira komoly a helyzet, végzem továbbra is a súlyzós edzést picit visszavéve a súlyokból, emellett otthon tornát, és egyelőre javul az állapot.

máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A visszatero geeincfajdalom okat kell megkeresni es megszuntetni. Valoszinuleg jo sok dizioterapiaval
máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem abbahagyni kell, hanem úgy csinálni, ahogyan nem okoz bajt.

A hátat érintő gyakorlatokból azt kihagyni, amelyiktől fáj, ill. a maradékot is inkább a kisebb súly + több ismétlés móddal csinálni, hogy minél kevésbé terheljen ott.

máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!