Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kevert fehérje szálkásításhoz?

Kevert fehérje szálkásításhoz?

Figyelt kérdés
Bár alapvetően a tiszta tejsavófehérje anabolikusabb, mint a kevert források, de azt mondják, tömegnöveléshez megteszi a kevert fehérje is. Mi a véleményetek, szálkásításhoz is megfelelő lenne? Szerintetek mondjuk Power Protein-nel is lehet hatékonyan szálkásítani?

2012. jún. 19. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha mellette a táplálkozás megfelelő akkor lehet. De ha teheted BCAA és Glutamin nem ártana főleg az edzés utáni időszakban
2012. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Abban különbözik a tejsavótól, hogy valamivel rosszabb a hasznosulása, de ez kiküszöbölhető, ha másfél, vagy dupla adagokat iszol. Továbbá lassabban szívódik fel, ezért jobb edzés utánra tejsavó. Amiért nem szokták javasolni szálkásításhoz, az az, hogy viszonylag több zsírt és szénhidrátot tartalmaznak mint a tejsavó fehérjék.


Ha nincs pénz tejsavóra edzés után, és lefekvés előtt kazeinre pl, akkor simán helyettesíthető keverttel is, de amint lessz erre szánt pénzed, inkább vegyél tejsavót, akkor is ha még nem fogyott el.

2012. jún. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 clint ***** válasza:
talán még jobb is pláne napközben, valamivel fokozatosabb a felszívódása emiatt jobban védi az izomzatot.
2012. jún. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos választ mindhármótoknak!
2012. jún. 19. 19:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Az anabolikus protein kb. 70% whey és 30% szója - az ideális. Ellenben a powerprotein nem közöl ilyen adatot. Sőt ha megnézzük az árát, akkor abból bizony az következetethető le, hogy talán az egész doboz szója lehet.


A másik lényeges szempont protein vásárlás esetén, az hogy milyen az aminoprofilja (EAA - Leucin értékek). A szója nem erről híres.


Why izolátum, whey kevert, micellar kazein (függ a pénztárcától, a táplálkozástól, stb.) Ha a protein nem megfelelő mennyiségben tartalmaz EAA-at (BCAA, L-Leucin), b@aszhatjuk az egészet. A várt eredmény nem fog bekövetkezni, vagy igen csekély eredménnyel hosszabb távon.

2012. jún. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 clint ***** válasza:

06:01 ez egy reklámszöveg a peak anabolic protein-jének....

Talán tapasztalatokat vár a kérdező nem reklámszöveget.

2012. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Max igazad van. Hatékonyan egyed gyengécske szója proteint. Reklámszöveg nélkül.
2012. jún. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 clint ***** válasza:
mondtam ilyent? itt nem anabolikus dolgokról van szó, hanem diétáról, azaz nem is a kérdésre válaszoltál.
2012. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Te most az inkák lubickolását olvastad? Van egy szója protein, amivel valaki szálkásítani akar. Én meg leírtam, hogy a tiszta szója helyett jobb megoldás lenne ..... had ne írjam tovább.


Életemben egyszer ittam szója proteint, még a belemet is kihánytam. Innentől fogva, nekem bárki jöhet azzal a reklámszöveggel, hogy powerprotein az életed megváltója. Nekem ez az árú egyenesen a klotyeszben végezné. Egy olcsó sz@arság. Mit kell ezt manifesztálni. Olcsó ezért akinek nincs manija erre kattan.


Mondok neked akkor még olcsóbbat. Szója protein Redis 4500g-os 8.900Ft-ért. Szerintem ez is megfelelő lenne a szálásításhoz. Vagy ennél még olcsóbb megoldást 5kg-os szója alapanyag 6.500Ft-ért. Ettől olyan szálkás leszel.....

2012. jún. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
(popcorn)
2012. jún. 21. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!