Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik szívódik fel lassabban?...

Aronsc kérdése:

Melyik szívódik fel lassabban? A tejfehérje koncentrátum vagy a zsírszegény sajt?

Figyelt kérdés

Tehát a tejfehérje és a zsírszegény sajt a kérdés, az érdekelne melyik lassabb.

A tejfehérjében 80% a kazein és 20% a tejsavó

a sajtban nem tudom milyen ez az arány, de az szilárd..



2013. febr. 23. 21:15
 1/8 dirtboy ***** válasza:

a fehérje koncentrátum alatt gondolom tejsavót értesz nem pedig tápkiegekt írtad le így.

a tejsavó koncentrátum a gyorsabb.

2013. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, a tejfehérje koncentrátum alatt tejfehérje koncentrátumot értek:)nem tejsavó hanem TEJ


Hasonló a scitec milk delitje is:

[link]


DE ITT MOST CSAK tejfehérjéről beszélek nem kevertről ilyenről: a wheyprotein tejfehérje koncentrátuma:

[link]


leírtam milyen arány található a tejfehérjében

20% tejsavó és

80% kazein



tehát ez vagy a sajt a lassabb, szerintem a sajt mert az szilárd, jó lenne arról is tudni egy százalékos arányt

2013. febr. 23. 22:31
 3/8 dirtboy ***** válasza:

a sajt elvileg ugyan az az arány mivel a sajt is tejből van.

tejfehérje arány 20/80 jól írtad,a sajt is annyi lesz.

a gondolat meneted is jó mert a koncentrált tápkieg gyorsabban emészthető mint a sajt.

tehát én biztos vagyok benne hogy a tejfehérje tápkieg gyorsabban a véráramba jut mit ha zsírszegény sajtot ennél.

2013. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a sajt a lassabb, abban nagyobb rész a kazein, plusz zsírosabb és szilárd kaja. A zsírok (még a sovány is zsíros valamennyire, kb 10%), lelassítják a felszívódást.
2013. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat akkor jól okoskodtam ki:)

Már fel sem teszem azt a kérdést, hogy akkor este lefekvés előtt vajon a zsírszegény sajt vagy micelláris kazein a jobb(lassabb)??? :D

Szerintetek?

2013. febr. 23. 22:46
 6/8 A kérdező kommentje:

....estefelé délután sajt,

éjszakára pedig szerintem szilárdsága és zsírtartalma miatt a sima túró a legjobb:)

2013. febr. 23. 22:47
 7/8 anonim ***** válasza:
A micelláris kazein a jobb, mivel kevesebb zsír van benne és az tiszta kazein. Este már nem jó a sok zsír, mert a növekedési hormonok termelődésére negatívan hat.
2013. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, a sovány túró is jó.
2013. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!