Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelés, nagy has?

Tömegelés, nagy has?

Figyelt kérdés
Elkezdtem tömegnövelni. Mindig is nagyon vékony srác voltam. szeptemberben 67 kiló voltam és most (2013jún) 77 kiló vagyok. Az elején nem nőtt a hasam csak egy picit viszon most megindult. De mintha ne is a háj nőne rajta hanem a mérete, mintha jobban kidülledne. Mit tehetek ellene? Fussak? bár tömegnövelésben nem nagy előnye van. Tanácstalan vagyok. Kérlek segitsetek.

2013. jún. 20. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Azért dülled ki, mert gyenge a hasizmod. Erősítsd meg. Az aerobnak pedig igenis van értelme tömegelés közben, visszaszorítod vele a zsírosodást.
2013. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Linkoln ***** válasza:

A futás nagyon hasznos, nem győzöm kihangsúlyozni. Nem vagyok a komoly tömegelés pártján, de ha neked az kell, teljesne rádbízom. Attól a tanácsom nem veszt erejéből.

Lényege, egyszerű gondolatmenet:

Ahhoz hogy tömegelj, sok tápanyag kell. Tekintsük x-nek.

Ahhoz hogy ezt bevidd, sokat kell enned, és feltehetően kalória plusszban leszel.

Ha lightosan aerob, vagy éppen kardio mozgást végzel, azaz futsz, lazán, akkor égeted a ch-t, és kicsit a zsírt is, ugyanakkor a hasznos tápanyagokat nem igazán vonja el az izomépítéstől. Ha éppen nem vagy kalória minuszban, akkor szépen fejlődhetsz még mindig. (persze csak ha nagyon jó az edzésed)

Érted remélem. Elégetheted a fölösleges ch-t, a kalória plusszt. De ne menj minuszba!

2013. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Linkoln ***** válasza:
Kényes belőni az egyensúlyt..
2013. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Linkoln ***** válasza:
De drukkolok.
2013. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám, mint neked kérdező... Csökkenteni kell a ch bevitelt nekem azt tanácsolták!
2013. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Linkoln ***** válasza:
100%
Igen, a ch-t csökkentheted úgy is hogy elégeted.
2013. jún. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Van a gyomornak egy alap mérete, állapota. ami össze is tud teljesen szűkülni ja és ugye kitud tágulni ! akár a normál állapot 3-4x-ére nekem ugyan ez a gondom. tömegelésben kénytelen vagyok folyamat kajálni így a gyomrom folyamat kivan tágulva le dagadt-tak engem azért mert ekkora a hasam. pedig zsírt nem sokat tudtam rajta megfogni. nem véletlen a testépítő versenyeken is hiába száraz a versenyző akkor is nagy a hasa mivel kénytelen betölteni a versenyre! ez miatt ne aggódjál. Én csináltam egy laza diétát nyárra és annyit csökkent a hasam mérete hogy kb 3-4 számmal kisebb nadrágot kell hordanom mert le esnek rólam! ha viszont zsíros vagy és azért akkora a hasad akkor kicsit csökkentsd a ch bevitelt! Remélem segítettem!
2013. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!