Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítő étrend egyben...

A testépítő étrend egyben egészséges is? Nem terheli le egy szervünket se? A testépítők is addig élnek, mint egy átlagos ember?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 15:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Jajaja, hát aki olyan okos, hogy az ismerőse belehalt az agresszivitást okozó mesterséges proteinporba, azzal nem lehet vitába szállni :DD


Vagy várjunk, mégis. Szegényke hallott 2-3 szót a témáról, és most azokat próbálja egy teljes világképpé konvertálni. Szomorú, hogy csak ennyi telik.

Az ismerőseid meg átvertek.


Ja, bizonyítékot elfogadunk, de amíg a "bizonyítás" elvi hibával indít, nincs miről beszélni. Egy vizsgán úgy vágnának ki ilyen érveléssel, hogy a lábad se érné a földet.

2013. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha az ismerősöd csabika257 akkor lehetséges.
2013. júl. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Lac edző válasza:
100%

Hogy egészséges-e? Attól függ.

Ha versenyzel, mint minden versenysport, nem lesz egészséges. A szteoridhasználatot azt hiszem nem kell részleteznem.

De ha naturál testépítőkről beszélünk, akiknek nemcsak az edzés az élete (tehát pszichológiai szempontból is rendben vannak, van munkájuk, család, más hobbik stb.) és nem csökkentik a testzsír százalékukat irreális tartományba a versenyekre, akkor relatíve egészséges.

Persze ahány embert megkérdezel, annyit mondd. Dietetikai szempontból is, edzésmelméleti szempontból is. Egy orvos valszeg elborzad az átlag-testépítő proteinfogyasztásától, és az orvosi egyetemen azt tanulják, hogy a magas fehérjebevitel tönkreteszi a vesét, májat. A protein-poroknak ugyancsak nagy negatív megítélése van a szemükben. Persze a testépítő társadalom egyből lehülyebarmozza az orvosokat, pedig rettentő sok sok srácnak lesz csillagos a laborlelete (azaz rossz értékek a vérében), tipikus a kreatin-szint, máj enzimek, vér serum albumin eltérések, amiket aztán nem tudnak nagyon megmagyarázni se az orvosok, se az testépítők. Rendszerint ráfogják a srácra, hogy "koxol", valóban összemosódik a fejükben a proteinpor és a szteroid. Az megint megér egy misét, hogy mennyire lehet megbízni a tápkieg gyártókban, az USA-ban elég lightos a bevizsgálási eljárás. Sok termék egyszerűen szar, gondolok pl. egy magyar gyártó aszpartámmal dugig nyomott termékére, amit azóta megszüntettek. Kvázi a kísérleti nyúl szerepét a termék-fogyasztók töltötték be. Visszatérve a testépítők szerint ezek a labor tesztek rosszak, mert az átlag emberekre készülnek, az orvosok szerint azonban fix értékek, amik a szervek károsodását mutatják objektíven. Döntsd el kinek van igaza! Nem nagyon lehet, szóval ez inkább hit kérdés, kinek "hiszel" jobban.

Az tuti a fehérje fogyasztásba nem nagyon döglöttek még bele, ez jól dokumentált.

Én amondó vagyok ezt is ésszel kell csinálni, nyilván ha 2g/tskg fehérjétől elérhető a maximális növekedés, az ember nem eszik 4-5g-ot. Sok testépítő túlzásokba esik, mert mindenki MÉRETNÖVEKEDÉST akar, és Ők már bizony átlépik azt a határt, ami az egészséges sport, és a "nem tudjuk mit fog okozni" határvonal között van.

2013. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
0%
Nem egészséges a testépítő étrend sem ! Túl sok étel tönkreteszi a májat, vesét, elhízáshoz vezet ha nem mozgod le + lerakódik
2013. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A testépítő étrend nem egyféle, hanem sokféle ezért nincs egyszerű válasz. Össze lehet állítani egészséges testépítő étrendet nem versenyzői szinten.


Az enzimértékek változásainak okát szerencsére pontosan tudjuk, nem az étrend az ok. Akit érdekel rákeres: "A sport hatása a laborértékekre" , meglesz a cikk. Aki még több információt akar írjon privát.

2013. júl. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Én korábban évekig kondiztam, és néha vettem fehérjét, de főleg tömegnövelőt. Az előírt mennyiség kb. felét ettem meg.

Egy idő után elkezdett fájni a vesém. Egy ideig erőltettem a dolgot még, akkor még jobban fájt.

Hónapokig nem ettem utána, aztán a párom vett magának ultra loss shake-et, abból pár teáskanálnyval ettem (nyilván feloldva); másnap vesefájás. Ennyit erről. Soha többé még a legminimálisabb mennyiségben sem fogom újra használni.

2013. okt. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Zseniális :DDD
2013. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
:D
2013. okt. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Anyád?
2015. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!