Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők, erőemelők, súlyzós...

Testépítők, erőemelők, súlyzós edzésben tapasztaltak! Kezdő programnak a starting strength-et, vagy az ICF-et ajánljátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg a starting strength programot csinálom két hete, de a leírtak mellett csinálok kiegészítő gyakorlatokat is(húzódzkodás, tolódzkodás, lábemelés, híd, dragon flag, meg néha vádli). Az erőnlétemen már most érzem a javulást, de nem tudom, hogy izomnövekedést lehet-e elérni a programmal. Viszont az edzések rövidek, intenzívek, ezért be tudom illeszteni a viszonylag szűkös időkeretembe. Itt a link:

[link]


Az ICF-ben az tetszik jobban, hogy több gyakorlatot tartalmaz, így nekem úgy tűnik, a testet jobban átmozgatja, megdolgoztatja. Viszont az edzések sokkal hosszabbak, és nem biztos, hogy be tudnám illeszteni az időkeretembe. Itt a link:

[link]


A célom elsősorban, az erő, és izomnövekedés. A kinézetemet is szeretném javítani, de inkább az atletikus képességeimet szeretném fejleszteni.



2014. jan. 28. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha sporthoz kell akkor starting strength. Ha esztétikumhoz akkor ICF 5x5
2014. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ICF-ben nagyobb a volumen ezért inkább testépítő program elsősorban, ami rengeteg erőt is hoz. A másik pedig inkább erőemelő program, ami elsősorban erőt hoz és talán kicsit kevesebb izmot mind az előző. ICF jobb szerintem, konkrétan le van írva minden gyakorlat, nem kell semmit változtatni/hozzáadni egyedül talán vádlit kell pluszban csinálni. Az SS kb. 50 perces az ICF meg másfél óra körül van, de én, akkor is azt csinálnám ha van rá idő.
2014. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az icf nekem is tetszik, de egy-két gyakorlat nekem hiányzik nekem belőle, például a tolódzkodás, vagy a húzódzkodás. Szerintem ezek az erő, és izomnövekedésben fontosak.

Tehát azt mondod, hogy erőre a starting strength a jobb? Izomnövekedésre mennyire alkalmas?

Az ICF meg alkalmas akkor erőnövelésre is?

2014. jan. 30. 20:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, erőben ugyan ott leszel, mindegy melyiket csinálod. Viszont tömegben az ICF jobb lehet, mivel kiegészítő gyakorlatok kellenek ha érdekel a külsőd is nem csak az erőd. Az SS egy minimalista program, testépítőknek az ICF jobb, erőemelőknek az SS. Egyébként az ICF-ben van húzódzkodás és tolódzkodás, az egyik edzésen rúddal kell bicepszezni a másikon pedig húzodzkodni. Tricepszre is választható, hogy szűk fekvenyomást csinálsz vagy tolódzkodást. Egyedül az alapgyakorlatokon nem szabad változtatni (guggolás, felhúzás, fekvenyomás, vállból nyomás, evezés) ezeket muszáj csinálni ha jól akarsz fejlődni.
2014. jan. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!