Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúllyal végzett...

Saját testsúllyal végzett guggolás hosszú távon árt az ízületeknek?

Figyelt kérdés
Pár fórumon olvastam, hogy "ízületgyilkos" gyakorlat. Igazából kattog is a térdem mindig guggolás közben. Szerintetek hagyjam abba?

2014. febr. 2. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szabályosan csinálod és egészségesek az ízületeid, még erősíti is őket, nem árt.
2014. febr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Üdv !

Nekem semmi gondom vele ;)

80-100 kg-al guggolok, szedtem 1-2 hónapig az Animal-tól Flex nevű védőt. Semmi gondom nem volt.


Guggolás előtt jól melegíts be. Nyújts.

2014. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A guggolás nem árt a térdeknek, ahogy te guggolsz az viszont simán árthat. A nagy súlyos guggolás a 3 alapgyakorlat egyike, fejlődni kell benne.
2014. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy nagyon elhízva, akkor biztosan nem árt, sőt az egyik legjobb láberősítő, tartásjavító gyakorlat.

A 62 éves édesanyámat is rábeszéltem a rendszeres guggolásra, mondjuk kellett neki kb. félév, mire rendesen, szabályosan meg tudott csinálni belőle többet is, de azóta heti 4-5-ször guggol 4x25-öt.

Jaa, és a térdfájása is elmúlt.

Olvass utána, hogy a fájós (de nem gyulladt állapotban lévő) ízületekkel a legrosszabb amit tehet az ember, az a pihentetés, pont, hogy mozgatni kell őket, persze nem ész nélkül.

2014. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat!
2014. febr. 2. 14:09
 6/6 Sága ***** válasza:
Én guggoltam súlyokkal is,meg guggolok saját testsúllyal most is,de a guggolástól ha jól csinálod,akkor csak javíthat a térdeden.Nekem is kattogott a térdem eleinte,de idővel ha szabályosan guggolsz,akkor elmúlik és jobb lesz a térded mint előtte.
2014. febr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!