Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Feltétlen kell tartani pihenőn...

Feltétlen kell tartani pihenőnapot guggolás, kitörés meg hasonló edzésfolyamatokban?

Figyelt kérdés
Heti 3-4 nap van kiszabva hogy elkell végeznem ilyen lábemelés, guggolás, stb gyakorlatot, de én akkor érzem jól magam egy nap, ha lemozgom a kalóriákat, vagyis minden nap szeretném megcsinálni. Ez ajánlott, vagy milyen hatást érnék el vele?

2014. febr. 8. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Guggolással, kitöréssel nem igazán mozogsz le sokat.
2014. febr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De igen nekem jót tesz, már egy hét múlva is látom az eredményt, de a kérdésre szeretnék választ kapni!
2014. febr. 8. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
A guggolás és a kitörés alig éget kalóriát. Ez izomépítésre van, ahhoz pedig rá kéne pihenni. Kalória égetéshez kocogás-futás a legmegfelelőbb.
2014. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A guggolás és a kitörés igenis éget kalóriát, mert az izommunkához energia kell és a legnagyobb izmot (a combot) mozgatja meg.


Ha neked nincs szükséged pihenőnapra, akkor elég gyenge edzést csinálsz, egy megfelelően intenzív lábedzés után napokig eszedbe sem jutna ismételni és betartanád az egy hetes(!) pihenőt.

2014. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát jelenleg is izomlázam van a tegnapi edzéstől, konkrétan kb 90 guggolást, 90 kitörést és ezen kívül még 3x 15 lábemelést oldalra és hátra csinálok, ez azért elég intenzív, nem?:D De ettől függetlenül én szeretem ha érzem hogy feszülnek az izmaim és működik az egész, ezért ragaszkodom a mindennaposhoz.
2014. febr. 8. 12:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Senki sem mondta,hogy neméget,csak azt, hogy keveset.

90-90et megcsinálok 10perc alatt kb, pihenéssel együtt. Ezzel szemben egy 50perces kocogás jóval több energiát igényel.

2014. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az a 90 guggolás gondolom akkor saját testsúllyal az meg már szinte kardió tartományban mozog, és azt sem tudjuk hogy mi a célod az edzéssel, egy rendes súlyokkal történő lábedzést után mint előttem is irták akár egy hét pihenő is belefér
2014. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 datruth válasza:
én csináltam a súlyzós gugoló edzést kb 15-20 kilóval ha nem akarod hogy a lábaidban a csontok meg a porcok ugráljanak akkor inkább nézz utána hogy hogy kell és tartsd is be őket,,én nem pihentem egy napot se,,ennek lassan 3 hónapja és ha behúzom a térdemet szó szerint érzem hogy elér egy pontot kattan és úgy megy tovább szówal elég veszélyes,,am én is azt ajánlanám hogy egy héten kb 1 max 2 ilyen edzésed legyen mert ha több akkor semilyen edzésed nem lesz,,welem is így wolt...am télleg jól fejlődnek a combizmok tőle...
2017. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!