Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondják, hogy nem lehet...

Miért mondják, hogy nem lehet egyszerre fogyni és izmot építeni?

Figyelt kérdés
A testkompozíció változtoztatásnak nem ez a lényege? Akkor lehetséges, csak lassabb folyamat nem?
2014. máj. 4. 00:50
 1/10 anonim válasza:
0%

Azért mondják, mert a kettőt különböző edzéstípusokkal lehet elérni.

Ez inkább arról szól, hogy az izomépítő gyakorlatok, pl. különböző súlyzós gyakorlatok nem olyan intenzitásúak, hogy attól zsírt égess.

Ettől még persze, ha eddig kevesebbet mozogtál, és most fogyás céljából elkezdessz intenzívebben sportolni, izmosodni és fogyni is fogsz egyszerre.

2014. máj. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Első, nem ezért mondják. Azért mondják, mert a kettőhöz két külön típusú étrend kell. Fogyáshoz kalóriadeficit, gyarapodáshoz kalóriatöbblet. És az ember vagy egyiket, vagy máikat tudja követni. Természetesen nem hagyja hidegen a testedet, ha normálisan étkezel és sportolsz, egyértelmű egyik vagy másik étrend nélkül, de nem számíthatsz vele olyan eredményre, amilyet rendes étrenddel érnél el.
2014. máj. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tkodit ***** válasza:
100%

Első válaszolót nyugodtan felejtsük is el, mert semmi teteje nem volt a válaszának.


Azért mondjuk ezt, mert rövidtávon, nem súlyosan kövér embernek ez valóban nem reális. A matek az csak matek, normális izomnövekedés kalóriaplusztól lesz, az meg ugye nem kedvez a fogyásnak.


Egy 150 kilós ismerősöm mindazonáltal túl van 30 kiló fogyáson, miközben mind a kettlebell-gyakorlatokban erősödött, mind szemmel láthatólag jóval izmosabb.



A testkompozíció változtatás alatt gondolom a tiszta kajálást érted, csak éppen mennyiségileg pont a "semleges zónában". Na most én körülbelül másfél éve pontosan ezt csinálom, mivel anno a kövérségem miatt tömegelni nem mertem, az egy évi diétából meg elegem volt. Most, hogy lassan 3 éve edzek konditeremben, kezdek emberformájú lenni, és igen, sok zsír is lement, azonban az izmosodás 3 évhez mérten minimális, ahogy az erősödés is. Pedig keményen edzem, a kaja 99,99%-ban tiszta, az átütő változás mégsem jött. Utólag bánom, hogy nem csináltam egy rendes tömegelést, mert akkor most lenne izmom egy normális diétához... :D



Tehát az én személyes véleményem szerint aki látványos változást akar, az tömegeljen rendesen (persze okosan!), vagy diétázzon rendesen, de a köztes megoldás nem fog hozni gyors eredményt. Én 3 év edzés után egy max 1 éve edző ember izomzatával rendelkezem, ami magamhoz képest még mindig fejlődés persze... :D


Annak érdemes ilyet csinálni, aki már elégedett a formájával, és azt sem bánja, ha belassul az egész folyamat. De ilyen ember meg kevés van :D

2014. máj. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


A nagyon kövér kezdőknél előfordul rövid ideig a zsírleadás és az izomépítés egyszerre.


Googleba: kezdő effektus. Az első találatot olvassátok el és majd világos lesz a szitu.

2014. máj. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy egy zsíros emberből nem lesz ugyanannyi idő alatt izmos ember, ha testkompozíciót vált, avagy "átlósan halad", mintha először lefogyna, aztán izmot építene, avagy "egyik irány, aztán derékszögben a másik".
2014. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bunny ezt a testkompozíció dolgot szerintem úgy értette, hogy minimális tömegnövelés mellett csökken a testzsírszázalék. De ezt nem kell félreérteni, valójában ez is tömegelés, csak annyira óvatosan, hogy "szinte csak" izom jön fel és nagyon minimális zsír. Így tulajdonképpen csökkenhet a testzsírszázalékod (.
2014. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bunny ezt a testkompozíció dolgot szerintem úgy értette, hogy minimális tömegnövelés mellett csökken a testzsírszázalék. De ezt nem kell félreérteni, valójában ez is tömegelés, csak annyira óvatosan, hogy "szinte csak" izom jön fel és nagyon minimális zsír. Így tulajdonképpen csökkenhet a testzsírszázalékod (Több izom megy fel mint zsír).
2014. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, így csökkenhet a testzsírszázalék, de nem azért, mert zsírleadás történt, hanem kb marad a zsír, de nagyobb tömeghez fog viszonyulni.
2014. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet testkompoziciot valtoztatni csak nagyon lassu folyamat. Es sokkal bonyulultabb dolog mind tomegelni/szalkasitani.

De ha erdekel nezz bele a leangains-be, az ultimate diet-be

Vagy itt egy alap utmutato:

3 nap 500 kcal-os deficitben (legyen meg a feherje kozepes zsir alacsony ch) 1 nap 1500-1700 kcalos-pluszban

Fontos hogy azon az egy napon nagyon keves zsir(30 g-nal kevesebb) es rengeteg ch menjen.

Ez vizsgalva volt es megallapitottak hogy hiaba viszel be egy nap alatt ennyi kaloriat, mivel elotte deficit eloidezett egy glikogencsokkenest az osszes ch az izmokba fog menni. Es eloidez egy kis anabolizmust. Nem fogsz zsirosodni csak fontos hogy a zsir nagyon keves legyen.

Lehetseges csak bonyolult.

2014. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tkodit ***** válasza:

Mint említettem a lassú testkompozíció változás lehetséges, mert élő példa vagyok rá. Ráadásul óvatos tömegelésnek sem hívnám, mert inkább fogytam, igaz hogy nyugdíjas tempóban. (5-8 kilót egy év alatt :D - de mondjuk nem volt cél a gyorsabb fogyás)


Azért azt hozzátenném hogy ehhez 3-4 súlyzós edzés+2küzdősport edzés+aerob mozgás kellett hetente, tehát a szervezetemnek nem volt más választása, mint "optimalizálódni"... :D

2014. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!