Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásító étrendben segítene...

Xyrot kérdése:

Szálkásító étrendben segítene valaki?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy van a sárga kapszulában a Ciklikus ketogén diéta..nos erről írna valaki véleményt? Illetve mennyire érdemes e ezt alkalmazni a sima ch-s diétához képes és lehet e a lenmagolajat helyettesíteni extra szűz oliva olajjal?

Előre is köszönöm!



2014. szept. 4. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon eredményes tud lenni, de azt tudni kell, hogy az első 1-2 hét nagyon kemény, amíg az agy átáll a zsírok (pontosabban lipidek) felhasználására a szénhidrátok helyett.

Állandó fejfájás, koncentrációhiány, tompultság, idegesség, ingerültség, stb. lehetnek a tünetek.


Iskolásoknak suli idő alatt nem igazán ajánlott elkezdeni, ill. szellemi munkákat végzőknek, sofőröknek, gépkezelőknek sem, csak szabadságon.


Én nem nagyon helyettesíteném a lenmagolajat olivával, a lenmag lényegesen jobb omega3-forrás.

2014. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen a gyors választ! Nos meglátjuk mi lesz belőle..de lehet e olivát használni akkor lenmagolaj helyett? Mivel csak ahhoz tudok hozzá jutni!
2014. szept. 4. 20:31
 3/6 A kérdező kommentje:

A másik még ami tisztázatlan az az, hogy ugye edzés után kiürül a glikogén az izomból ami tudtommal szénhidrát nos ha csak zsírt viszek be, azzal is tudja potolni? Vagy én nem tudom jól és mindegy, hogy ch vagy zsír? :)

Köszönöm előre is!

2014. szept. 4. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát nem teljesen mindegy, mert a szénhidrátokból származó vérglükóz nagyon egyszerűen tölt vissza, míg a zsírok felhasználásához azért macerásabb a dolog. Ettől függetlenül elméletileg gond nélkül visszatölt a zsír is, de ha pénzes vagy, edzés utáni turmixba 10 gramm glutamin, és meg van oldva a para.


Nem csak lenmagolajat lehet ám iszogatni, rengeteg más értékes zsírforrás is van, nem kell beszűköltnek lenni. Nem eretnekség pl. a ketogén reggeli, tehát szalonnás-kolbászos rántotta.


Első szálkásításnak egyébként nem biztos ám, hogy jó ötlet az ilyen 0 g ch-s mulatság, mert durva izomvesztés lehet belőle, jó dolog a low carb-high fat, de nem kell 30 gramm ch alá menni, persze meg lehet próbálni, ha lassul az anyagcsere, akkor ciklikus ch-töltés, de ezt gondolom vágod.

2014. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem! Tehát az oliva is jó :)

Végül is bizonyos ch mennyiség van a zöldségekben is + zabpehelyben is..szóval nem lesz épp 0 ch,de nagyon minimális..minden esetre ki próbálom, aztán lesz a mi lesz..néhány hét múlva ha valami nem tetszik visszaállok a ch-sra :)

2014. szept. 4. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha zabot is eszel, az már tutira nem 30 gramm alatt van.
2014. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!