Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lenne ha az átmozgató...

Mi lenne ha az átmozgató edzéstervet kihagyná az ember?

Figyelt kérdés
Természetesen nem hagyom ki, de kíváncsi vagyok, hogy mi lenne ha átmozgató edzésterv helyett, kapásból haladó edzéstervbe vágna az ember?

2015. febr. 4. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mégnagyobb izomláz, és az izületek jobban fájhatnak, kophatnak. Főleg a váll kényes erre meg a térd. De könnyebben meg is húzhatsz izmot. De ez ugye attól függ ki mennyire kezdő.
2015. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha pedig edzésmúlt sincs, akkor meg nincs kialakult izomérzet, ezért helytelen gyakorlat kivitelezéseket eredményezne. Ami pedig mint említették sérüléshez, és rossz formához vezethet.
2015. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Nincs szükség egy kezdőnek ilyen hülye átmozgató időszakra viszont legalább egy hónapot töltenék egy kezdő esetében a mobilitás fejlesztésébel és a gyakorlatok helyes betanításával hogy utána teljes testes edzéssel ne legyen problema a kivitelezéssel.
2015. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
anno 17 éves koromban mikor először voltam teremben, nagyon okosan az ott dolgozó diákmelós recepciós csajnak hagytam, hogy csináljon nekem edzéstervet... éppenséggel némileg értett hozzá, mivel ekkor már 5 éve űzte a sportot, csak éppen azzal nem számolt, hogy én kezdő vagyok... innentől számítva 2nap múlva lett volna egy randim, amire nem tudtam elmenni, mert olyan izomlázam volt, hogy deréktól felfelé semmimet nem tudtam használni egyáltalán, mindenem feszült és égett a nap 24 órájában...
2015. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

3-as

ez az amit jobb helyeken átmozgató edzésképp csinálnak az emberek :D

2015. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Nincs szükség egy kezdőnek ilyen hülye átmozgató időszakra viszont legalább egy hónapot töltenék egy kezdő esetében a mobilitás fejlesztésébel és a gyakorlatok helyes betanításával hogy utána teljes testes edzéssel ne legyen problema a kivitelezéssel."


te igen okoska... a teljes test edzést hívjuk hülye átmozgató időszaknak...

2015. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. A teljes test edzés sokkal jobb egy kezdő esetében izomépítésre.

Az átmozgato idoszak alatt ha jol tudom azt értik amikor valaki csak kis sullyal bohockodik a teremben azt edzésnek nevezve hogy"felkészítse az izmait az osztottra" ami baromság.

Meg kell tanulni a gyakorlatokat de amint jol mennek mehet a kemény teljes test

2015. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És az átmozgató időszak átlagosan mennyi ideig tart? nekem azt mondták 3 hónapig kell edzeni, valaki 2 hónapot mond és van aki csak az 1 hónapot. Most melyik ebből a normális? :D
2015. febr. 4. 21:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Jól lebontva úgy kéne, hogy teljesen kezdő:

kis súlyokkal "bohóckodva" megtanul edzeni teljes test edzéseken

majd növeli a súlyokat a megfelelő ismétléstartományra, és folytatja.

elvben ez 2-3 hónap, utána érdemes osztottra váltani, akkor is eleinte csak ABA-ra


Nem tudom le van e írva ez pont így valahol, de számomra ennek van értelme.

Kezdőnek KELL az izomérzeten fejleszteni, az egész testes pedig jó tömegelésre az első pár hónapban. Haladónak meg szintre hozásra, hogy az ellustult izomzatot ne hirtelen terhelje agyon.

2015. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jaj lemaradt:

ha van edzésmúltad, akkor elég egy hónap, de az rendesen legyen meg. Szerintem utána egy kezdő-haladó valamire lehet váltani, abból is 1 hónapot, és csak utána haladóra. Jó a fokozatosság, megússza az ember az erős izomlázat, sérülést, kopást.

Léphetsz egyből haladóra is, csak akkor semmi "spárta" meg "warrior"-ozás, elején lazábbra venni, kisebb intenzitással.


Nyújtás tekintetében még nagyon fontos ez a fokozatosság, csak erről kevesen beszélnek. Szerintem aki ért a témához nem kell részletezni miért lényeges.

2015. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!