Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a testépítő edzés lényege?

Mi a testépítő edzés lényege?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy 8 ismétlés a jó, vagy 12, 3 sorozat 5 sorozat, valaki az extrém magas ismétlés számokra esküszik,valaki szerint nagy súly nélkül nem lehet fejlődni. Ha ezektől eltekintünk, akkor mi a célja a testépítő edzésnek?( ha izomtömeg növelés a cél,nem erő vagy állóképesség vagy más)Én úgy tudom,hogy az adott izom maximális kifárasztása. Szóval pl,ha elvégzek 5x10 fekvenyomást és 11 ismétlés már nem menne a súlyal, de még érzek egy kis erőt magamban a végén,akkor csinálhatok még 1x7-8 vagy 2x7-8-at? és utána megyek a következő gyakorlatra. Bocsánat,ha picit érthetetlen voltam,és köszönöm,aki segít!

2015. nov. 25. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy megismerd a tested és megállapítsd, hogy mitől fejlődsz a legjobban.

Az más tészta hogy a 99%, ahelyett hogy rászánna egy évet, hogy kitapasztalja, másra hallgat.

Ennyi.

2015. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Testépítés:

Minél nagyon izomtömeg (és térfogat), ami szimmetrikus, és arányos (önmagához képest).


Ilyen formán az izom nagyságára hajtunk elsősorban, de az erőt szinte ugyanilyen fontosnak ítélik szerintem a legtöbben.


Az edzésen annyi a dolgod, hogy egy kellemes kifáradási szintig dolgozz az adott izomcsoporton. Néha lehet ezt jobban is megtolni, néha kicsit kevésbé az adott energia és kedv mértékében. Szóval ha te úgy érzed hogy menne még X ismétlés vagy még egy sorozat, akkor csak told neki nyugodtan. Arra figyelj csak, hogy a megfelelő pihenés, regenerálódás meglegyen utána (nagyobb terhelés -> több regeneráció)



Margó a témához: az izomtömeg növekedését nem befolyásolja az ismétlésszám (illetve a súlyok relatív nagyság). Szóval magasabb 20-50 ismétléssel is elérhető ugyanaz a hatás.

Erő az más tészta, azt nagy súlyokkal, alacsonyabb ismétlésszámmal lehet legjobban növelni.

2015. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!