Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan edzett Bruce Lee? Nem...

Hogyan edzett Bruce Lee? Nem értek mindent.

Figyelt kérdés

Amiket nem értek/nem találtam róla infót:

1. Sok helyen olvastam, hogy minden nap több órát edzett.

Viszont azt is olvastam, hogy az izmoknak 2-3 nap pihenésre van szüksége.

2. Tökéletes étrendje volt (gyümölcs, zöldség és sok fehérje)ami ha jól tudom egyenlő a szálkásítással, megfelelő edzés mellett (bocsi ha rosszul tudom). Viszont edzéstervével egyre erősebb és szálkásabb lett. Sok helyen pedig írják, hogy szálkásítással nem lehet erősödni. Ahhoz, hogy erősödj enned kell sokat és sokfélét. Szóval nem értem, hogyan szálkásított és erősödött.

3. Ha bármi biztos forrásotok van ezekről kérlek osszátok meg velem. (Internetre, valaki által feldobott hülyeségek nem érdekelnek.)



2016. jan. 15. 17:35
1 2
 11/17 Cortez70 ***** válasza:
71%
céltól függ. Ha az izomméret is számít, akkor kellene pihenő.
2016. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Ha viszont inkább az állóképesség, és az izomméret kevésbé (harcművészetekhez előnyösebb), akkor elég akár egy pihenőnap is. Nézd meg az elitebb katonákat (pl SAS-es srácok): ált. inkább vékonyak és szálkásak, mint kétajtós szekrények, viszont baromi szívósak a folyamatos terhelés miatt. Amúgy meg taekwondoban minek raknál magadra sok izmot? Csak belassítja a mozgásod.
2016. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Cortez70 ***** válasza:
82%
Jaja, neked nem kell nagy izom.
2016. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A favágók is egész nap fát vágnak, mégse kell ilyen regenerálódós baromságra figyelni. Meg lehet úgy is erősödni, hogy nem leszel kettes szekrény. Szikárnak kell lenni, mint egy gepárd...
2016. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Sok helyen pedig írják, hogy szálkásítással nem lehet erősödni. Ahhoz, hogy erősödj enned kell sokat és sokfélét."


Ha tiszta,egészséges ételeket visz be a szervezetébe,azzal fel lehet turbózni jól az energiaszintet.Nem feltétlen kell a magas kalóriabevitel.

2016. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2016. jan. 16. 12:42
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Bruce Lee valóban sokat edzett 1 nap. Hiteles infó Inosantotól, Lee harcművész barátjától, hogy reggeltől estig arányosan elosztva 8 órát edzett. Erre törekedett még a filmforgatások alatt is. Továbbá tény a tökéletes étrendje, és a sokoldalú, minőségi izmokat eredményező, speciális edzésprogramja is, hajmeresztő gyakorlatokkal, nyújtásokkal. Figyelembe kell venni még 1-2 dolgot. Az egyik, hogy Lee genetikájában ott volt az egyedülálló testalkat, tehetség és szerintem az a tulajdonsága, hogy a fájdalomküszöbe messze eltérhetett az átlagtól, vagyis sokkal jobban tűrhette szerintem az edzések, sőt a stresszhatások fájdalmait. Ezért is tudhatott hosszú éveken keresztül napi 8 órát mindenféle lélegzetelállító gyakorlatokkal tölteni (pl. kétujjas fekvőtámaszok, 130 kg-os boxzsák plafonig rúgása, V felülés 30 percig, 2 db kisebb súllyal minél magasabbra felugorni stb.). Az igen magas inger- és fájdalomküszöbe miatt tudhatott Bruce Lee messze több ingert és fájdalmat elviselni, mint bárki más, aki hasonlóan kemény és tartós munkát végzett. Ez az én elméletem. Egészen biztos, hogy így volt, mert Lee arcvonásain mindig nyugalom és derű látszik. Az edzésekről, sőt a küzdelmi jelenetekről készült fotókon és felvételeken szerintem ez a következtetés vonható le.

A másik dolog, hogy tudományos elemzés szól arról, hogy Lee nem elsősorban az izmai segítségével tudott óriási, emberfeletti erőt kifejteni (az izmok az erő közvetítését szolgálták, bár nyilván a sztár izmai is rendkívüliek voltak, főként testméreteihez képest!). A csontrepesztő ütések és villámgyors mozdulatok mechanizmusában az “agyi szerkezet” vállal főszerepet. Ez megmagyarázza értetlenségünket is: amit a szemünk lát, agyunk nem fogja fel. Ezért Lee híres 1 hüvelykes ütése, a 2,4 cm-ről leadott ütése inkább az elméről és nem az izomról szól!

A tudósok kimutatták, hogy az erő és a koordináció összefügg a fehérállományok mikroszerkezetének minőségével – az anyaggal, ami a kommunikációért felelős az agysejtekben. Ez azért fontos, mert az agynak ezen területe felelős az agy-izom kapcsolatért is, amire ezek a rövidtávú ütések épülnek. A megváltoztatott fehérállomány komplexebb kapcsolatokat enged meg az agyban egy Roberts nevű kutató szerint, ami hozzásegíti az ütést végrehajtó embert abban, hogy mozgása teljesen koordinált lehessen.

Tudományosan is igazoltnak látszik, hogy Bruce Lee elsősorban az egyedülálló agyszerkezete, illetve a genetikájában rejlő rendkívüli szellemi és fizikai adottságai miatt lett az edzés, a Kung-fu és a harcművészetek királya, amely adottságait egész élete során maximálisan ki is aknázta!

A tudományos elemzésről a cikk úgy olvasható, hogy a google-ba beütjük a cikk címét: "Megfejtették Bruce Lee legendás egyinches ütésének titkát".

2016. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!