Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mik a "sárga oldal" kisebb-nag...

Mik a "sárga oldal" kisebb-nagyobb tévedései?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap olvastam itt egy olyan dolgot, amiről azt írta mindenki, hogy igen, ezt a "Sárga oldal" (Tudjuk melyik, csak nem akarok reklámozni, habár nem tudom mennyire reklám ez, mindegy..) teljesen fals dolgot reklámozza úgy, hogy igaz. Sajnos nem emlékszem mi volt ez, ezért is érdekelne, hogy mik azok, amik baromságok és ők teljes mértékben úgy hirdetik, hogy márpedig igaz. Én onnan és a tesztós oldalról szereztem tudásom zömét, ezért sem akarok tévhitekben élni.

Szóval?


2016. márc. 8. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Erre bizonyos szempontból azért nehéz válaszolni, mivel egymástól független postolgatnak rajta szerzők es előfordul, hogy két egymásnak ellentmondó cikk is olvasható ugyanazon a platformon. Pl. van cikk ami egy rakás fölösleges tápkieget propagál(nyilván ebből élnek), aztán viszont lejön egy cikk, ami pont azt ecseteli, hogy túl van tolva és gondolva nagyon ez a tápkiegezés.


Ami engem zavar, de ez máshol is vitatéma, hogy még mindíg mossák az agyakat az edzés utáni gyors ch fontosságával, az anabolikus kapuval és hasonló marketingalapú baromságokkal. Illetve gyakran olyan edzésmódszereket reklámoznak ami naturáloknál gyakorlatilag értelmetlen.


Alapvetően szerintem jó kis oldal, 80%-ban hasznos dolgokat tartalmaz, csak tudni kell szelektálni, de ez még a nagy külföldi portáloknál is elmondható.

2016. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Edzés után tehát nem is egetrengető a gyors ch?

Én néha-néha régebben vittem be egy kis szőlőcukrot, de amúgy sosem szoktam.

2016. márc. 8. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Régen én is használtam, de aztan rájöttem, hogy azon kívül, hogy a fogaim roncsolom, gejl lesz a turmi, aki hajlamos rá könyebbem zsírosodik tőle, és baxogatjuk itt az inzulinunkat fölöslegesen cukorral, mert majd az aztán akkora anabolikus hatást fog elérni naturálban edzés után, hogy hűha semmi értelme. Komplex ch ugyanúgy betölt. Nekem nem fáj, ha valaki így használja, de ne adjuk elő áltudományosan hogy ez mennyire frankó.
2016. márc. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem egetrengető, elvégre van, aki edzés után kerüli a szénhidrátot, s OK, hogy a ketogén diéta nem a tipikus módszer, de attól még tömegelnek vele az emberek (s még inkább szálkásítanak).


Most nem jutnak eszembe példák, de minden testépítő oldalon írnak olyat, aminek az ellenkezőjét csinálom és tudom, hogy a saját esetemben ez a helyes.

Hiányolom, hogy leírják, hogy azért nem vagyunk egyformák, nem kell mindenkinek napi sokszor enni és nem muszáj minden nőnek keményen koplalni szálkásításkor, mert azért van, akinek nagyobb a kalóriaigénye s amúgyis inkább mozogjon többet...


A legtöbb infó esetében nem egyetlen oldalra támaszkodom s azért az egyéni tapasztalatok is jól jönnek.

Nem meglepő, hogy vannak divatos dolgok, amiket sokan úgy nyomatnak, mintha az lenne az Egyetlen Igaz Út.

Az edzésnél még egész el tudnak térni, mert ott tényleg mindenkinek más jön be, a táplálkozás terén nagyobb szokott lenni az összhang. Nekem ez a nehéz, mert a táplálkozásommal nincs bajom, ahhoz egész értek, de az edzésben még elég apró vagyok. De azért nem vész, nyomom a mindenki szerint jó gyakorlatokat úgy, ahogy nekem jólesik, s majd meglátom az eredményt...

2016. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jól szólt montypie, egyet értek vele.

Konkrétabban, ami nekem az edzésterveikben nem tetszik, hogy túl sok jelentőséget adnak a kiegészítő gyakorlatoknak, kevés az alap gyakorlat mind mennyiségre, mind sorozatra. Azt remélem senki sem gondolta komolyan, hogy megcsinál 3 sorozat fekvenyomást, meg 2 sorozat ferde nyomást, 3-4 sorozat tárogatás meg áthúzás mellé és attól jön a tömeg. Vagy vállnál lenyomsz 3-4 sorozat nyomást meg ugyan ennyi oldalemelést és kész a váll, egy olyan edzéstervben ahol heti 1x edzünk 1 izmot. Több hasonló kaliberű edzéstervet láttam már náluk, sőt, kb. az összes ilyen. Mondjuk látszik is a formán aki a bb-s videókban van és most nem jut eszembe a neve, kb. mint ha életében először menne terembe úgy néz ki.

2016. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anabolikus ablak

Tskg*2-3g feherje

Izolacios gyakorlatok, izomerzet es bedurranas fontossaganak eltulzasa

BCAA, glutamin, de foleg vitargo

Osztott edzes eroltetese

Napi 5-6-7 etkezes

Nagy sulyos edzes lefitymalasa (mikozben minden versenyzo igy szerezte meg az alapokat)

Feherje turmix mania (mintha barmi is mulna azon, hogy eszes utan csirket, tojast eszel vagy koncentratumot, izolatumot, hidrolizatumot iszol)


Hirtelen ennyi jut eszembe.

2016. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Senki és semmiféle oldal ellen nem fogalmazok kritikát, de rendesen félre van vezetve a világ pl. a fehérje mennyiséggel.

1 példa.Valahol olvastam,hogy már külföldi naturálok a száraz izomtömegX1,5 (kb) protein mennyiséget elegendőnek tartják.

Bumm, mi?

Sajnos vagy nem, nálam ez igaz is, a gyomrom tettem tönkre anno a 2-2.5 gr/ttkg fehérjével.

A nagysúlyós edzést is emlitette valaki, egyetértek legmesszebb menőkig.Persze kinek mi a "nagy" az más kérdés.

2016. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!