Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tapasztalt testépítők! Izomtöm...

Tapasztalt testépítők! Izomtömegnövelés szempontból melyik a jobb, nagy súlyokkal nagyon hamar kifáradni, vagy kisebb súlyokkal tovább edzeni és érezni azt, hogy bedurranok?

Figyelt kérdés
Bővebben, pl fekvenyomás 80*10, 60*8, 45*8, 45*4 és totál ki vagyok fáradva, de nem annyira érzem, hogy szét akarnának robbanni az izmaim. Vagy 50*16, 50*10, 50*10...és ebből elég sokat meg tudok csinálni, de ha egyszer elkezdem így, nem igazán tudok növelni a súlyon és edzés alatt sosem tudom kinyomni azt, amit pihent állapotban tudnék, de viszont jól bedurrannak az izmaim. Melyik a jobb?
2016. máj. 24. 18:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nagy súly és nagy terhelés, ezt a kifáradós dolgot nem értem, pihenj sorozatok között 3-4 percet, és akkor nem lesz rövid az edzés... vagy az ismétlés számra gondoltál? amúgy a durranásnak és az izmomláznak is 0 köze van a fejlődéshez.
2016. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ez egy rakás szar. Válasz akkora súlyt amivel kimegy pl. 5x5 vagy 4X6 szabályosan, kontrolláltan és hetente emelj 2.5kg-ot a súlyon. Kezdő szint után ezzel jobban fejlődsz naturál.
2016. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
továbbá ne ragaszkodj az ismétlésszámokhoz és a súlyokhoz, mondhatni edz ösztönösen, de ésszel! ha a enten azt irták hogy 6 ismétlés kell, de neked megy 8, legyen 8, és a sorozat után rakj rá súlyt.
2016. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Cortez70 ***** válasza:
Én csak egyet tudok érteni a többiekkel. Nagy súly kell és nem kell millió sorozat. Ennyi.
2016. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szóval vannak itt emberek, akik tényleg tudják, miről beszélnek. :D


Alapvetően a nagy volumen több izomnövekedést generál, mint mondjuk egy 5×2 vagy 3×3, akármi hasonló. Van erre sok ellenpélda is (pl. én).


Amíg ki nem meríted a lineáris progressziót, addig ez tökéletes:

[link]

2016. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az első szám az a súly, a második az ismétlés szám. A lényeg az hogy ha 80kg-ot kinyomok mondjuk 10szer akkor annyira elfáradok hogy hiába pihenek 3-4 percet legközelebb max 3-4szer ha ki tudom nyomni a 80-at, és ez folyamatosan csökken. nem érzem azt hogy komolyan bemelegednének az izmaim. De ha kisebb súllyal kezdek akkor be tud melegedni, mivel jóval több sorozat megy, de így is fáradok azért és nem igazán tudok növelni a súlyon.
2016. máj. 24. 18:54
 7/21 Cortez70 ***** válasza:
5, végre egyszer veled is egyetérthetek. Ritka dolog. ;)
2016. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A bedurranásnak meg annak hogy mennyire vagy meleg (lol), nincs köze az izomnövekedéshez. Több súly, több izom. Persze ez a kijelentés erősen egyszerűsített.
2016. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ha először megy 10x és utána csak 3x, akkor valamit rosszul csinálsz. igaz hogy fárad az izom, de ha megy 10, 3-4 perc pihi után minimum 8nak mennie kell. szerintem neked nem is az izmod, hanem az izületed/inad fáj és azért nem megy több.
2016. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Miután megláttam hogy előttem írtál akartam írni egy kiegészítést, Cortez, hogy rád az első mondat nem vonatkozik. :D Mindegy, most már úgy marad. :D
2016. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!