Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi az a max ismétlés, amitől...

Mi az a max ismétlés, amitől még fejlődni tudunk?

Figyelt kérdés
2016. nov. 17. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

vitás téma, én abban hiszek hogy ha megvolt a bemelegitős sorozat akkor utána az első sorozat még lehet 10, de utána már egy számjegy, nekem bevált

5alá menni már sérülésveszélyes de 5-8 a legjobb szerintem

2016. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mannnocska ***** válasza:

Nah itt mi lesz! :D :D


Maga a fejlődés kizárólag a terhelés mértékétől függ.

Ugyanúgy tudsz izomtömegben fejlődni 20 ismétléssel is, csak jól kell megválaszd a súlyt.


Legegyszerűbb mérőfoka a terhelésnek a bukás. Kísérletezd ki, hogy mekkora súllyal megy 15-20, és jó leszel. Kizárólag ismétlésszámtól NEM függ a fejlődésed izomtömegben. (erőben jobban fejlődsz nagy súlyos alacsony ismétlésszámmal, de ez más kérdés)

2016. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hosszútávon leginkább a változatossággal fejlődsz.

Csinálsz egy edzésprogramot mondjuk fél-1 évig 8-12 ismétlésekkel, majd stagnálsz, hiába emelsz a súlyokon és változtatsz a gyakorlatokon.

Ilyenkor jó egy pár hónapig magas ismétlésszámú (20-25) edzéseket végezni, nyilván kisebb súlyokkal és utána visszatérni a "normális" edzésekhez, nekem bevált.

2016. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mannnocska ***** válasza:

Haha lol, az előzőt nem ide akartam.


Mind1, akkor már helyesbítek ide is, végül is nagyjából jót írtam.


Szóval a fejlődés egyrészt csak nagyon magas ismétlésszámon áll le, minimálisan fejlődsz egyébként akkor is, ha pumpálsz. Ezt egyértelműen nem lehet meghatározni, mert alapvetően a terhelés az amitől mikroszakadások képződnek az izomban. Terhelést pedig sok minden adhat.


Adhat 10 karhajlítás bicepszre, de 100 is. Szóval végeredményben nem az ismétlésszám számít, hanem az, hogy terhelést adtál e az izomnak. Nyilván ha te csinálsz 20 kilóval 12 ismétlést bicepszre, akkor 2 kilóval 30 ismétlés valószínűleg nem egyenértékű terhelés. Viszont mondjuk 15 kilóval 30 ismétlés lehet hogy ugyanakkora lenne. Ezt csak úgy lehet megállapítani, ha bukásig végzed az adott súllyal.


Ilyenről már nyitottam máskor is vitát, mert itt be vannak rögzítve a kis agyakba hogy az izom CSAK 8-12nél fejlődik. Ha már 13 megy bele, ott vigyázni kell, mert már nem történik semmi. Ezért is nem kedvelnek itt sokan, de ez nagyon nem érdekel.

2016. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden ismerles
2016. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fehér (gyors összehúzódású) izomrostoknak a 40-50 másodperces folyamatok terhelés a legoptimálisabb, a vörös (lassú összehúzódású) izomrostoknak pedig a 90-120 másodperces folyamatos terhelés a legjobb.


Hogy ezt relatív gyorsan végrehajtott sok ismétléssel csinálod meg, vagy lassan végrehajtott kevés ismétléssel szerintem mindegy, ami számít, hogy a lehető legnagyobb súllyal csináld, amit az általad választott ismétlésszámmal tudsz használni.

2016. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!