Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Maraton közben mennyire van...

Maraton közben mennyire van szükség wc-re?

Figyelt kérdés

Tudom mennyire hülyén hangzik a kérdés, de a futók tudják, hogy azért egy ekkora távnál ezek is fontos kérdések😅

Eddig a leghosszabb táv, amit lefutottam, az 29 volt, azóta annyiban nem mentem neki, de hetente 80km körül futok. Ha ezen kívül még rendszeresen be tudnám vezetni az erősítéseket+nyújtásokat, lehet jövőre kipróbálnám, hogy menne e.

Na és a kérdésre visszatérve😅-mennyire van szükség közben rá? Főleg ha alapból melegebb az idő, mindenki megiszik 2 l vizet is (abból a feltételésemből kiindulva, hogy én nyáron 1l-t megiszom mikor csak 15-17 km-két futok, de javítsatok ki!).

Ha esetleg vannak kezdő maratonistának bármilyen tanácsotok, én nagyon szívesen fogadom. Legyen az akár milyen edzéseket javasoltok, mennyi futás+erősítés+nyújtás, a kajára hogy figyeljek. 2024 őszén szeretnék indulni valahol, szóval bőven van időm felkészülni, de lépésenként már kezdenék haladni.

Szóval előre is köszönöm a tanácsokat☺️



2023. jún. 5. 21:34
 1/4 Fibi_b válasza:
100%
Wc-re szinte egyáltalán nincs szükség, még akkor se ha nagyon sokat iszol, mivel folyamatosan izadsz
2023. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire
2023. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én idősebb vagyok, nekem az alatt az 5-6 óra alatt legalább egyszer el kell mennem pisilni, és előfordul hogy székletem is van.
2023. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én már jártam úgy félmaraton közben, hogy nagyon kellett volna pisilnem, pedig nem ittam sokat előtte és közben sem. Innen jutott az eszembe.
2023. jún. 14. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!