Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Forma 1-ben komolyan képesek...

Forma 1-ben komolyan képesek voltak olyan szabályt hozni, hogy maximum hány kört lehet egy gumival menni?

Figyelt kérdés
Most nézem a futamot. Nem tudom, mikről maradtam le az elmúlt hetekben, de nekem ez valami új dolog. Először azt hittem, hogy csak szimbolikus értelemben mondják a 18 körös "kötelező" kerékcserét, de aztán kiderült, hogy tényleg kötelező. Ennek mi értelme van? Vagy történt valami az elmúlt napokban, ami miatt ezt a szabályt hozták? (Nem láttam a tegnap-tegnapelőtti eseményeket.) Ez csak erre vonatkozik, vagy a többi futamra is?
2023. okt. 8. 19:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10

A '98-as belga nagydíj összességében izgalmas volt, de pont az első rajt egy nagyon tipikus példája annak, amikor teljesen fölösleges elengedni a versenyt. Semmit sem lehetett látni a vízfüggönytől, két kanyar után tömegkarambol, a 22 autóból 13 ripityára ment, csak a szerencsén múlt, hogy senkit nem kaptak fejbe a szanaszét repkedő leszakadt kerekek és egyéb alkatrészek, és utána 1 órán keresztül piros zászló volt a roncsok eltakarítása miatt. Ennek így semmi értelme.

2023. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!