Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Tavasszal lesz egy futóverseny...

Tavasszal lesz egy futóversenyem.3,5 km -t kell majd lefutnom. Ezt most is megtudom tenni, de hogy növelhetném az erőmet, hogy rövidebb idő alatt teljesíthessem?

Figyelt kérdés
Gondolom az nem jó, ha teljes beleadással lesprintelek annyit amennyit bírok, és az sem, ha egy laza tempóval lekocogok 10+km -t. Hogy lenne jó? A futópálya 2 hosszúját sprinteljem le, a 2 röviden meg lassú kocogás? Fordítva? Vagy sprinteljek annyit amennyit bírok, pár perc pihi majd újra?
2013. okt. 15. 21:32
 1/4 anonim válasza:
sztem az elején törj előre utána pedig kocogj.tp :-)
2013. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ha már az elején oxigén adósság lép fel, és a tüdő meg a szív és érrendszer nagyon lefárad, mi marad a végére?
2013. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az elején felkell venned egy gyors tempót, de nehogy elkezdj sprintelni!!! Ha egyhuzamba mész a végére maradnia kell egy kevés "energiának" amit az utolsó 400/300m vagy esetleg 200m-nél tudsz hasznosítani, az utsó kétszáz méteren bekell sprintelni a célba!! "Nyomni kell:ahogy a csőn kifér!"

Sok sikert, jó versenyt!! :)

2013. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Vivicitta ? :D napi fél óra kocogás!!! KOCOGÁS!!! nem sprintelés :) ha nincs ennyi szabadidőd akkor 10 perc ugrókötelezés , nyújts is , 4 ütemű fekvőtámasz. Én úgy szoktam lefutni a futó versenyeket , hogy az elején megpróbálok az elsők közt lenni ( 1-5 hely) aztán keresel egy jó futót aki előtted van és próbálod tartani a tempóját , ha nem bírod akkor ne arra gondolj hogy még mennyi van hátra hanem egy jó zenére , nekem ez általában eltereli a gondolatomat.A vége felé ne hagyd , hogy megelőzzenek ilyenkor már sprintelhetsz is ( feltéve hogy még bírod-e ) de ha még van erőd akkor próbáld az előtted lévőt megelőzni :) jó edzést 12/l
2013. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!