Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Lágy műcsalihoz jig fej? (A...

Lágy műcsalihoz jig fej? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Kaptam Mann's Soft lures lágy műcsali, csali termékmintát többféle méretben. Most szeretnék vásárolni hozzá illő jig fejet. Nem tudom eldönteni hogy a kettő különböző márka/ típus közül melyik a legjobb választás. 1. Mann's Weedless Jig/ 2. Kamasaki Red Shot Jig/ Kamasaki Pression jig. A válaszokat köszönöm.

2021. dec. 19. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem a márka lesz a lényeg, hanem a horog mérete, és az ólomfej tömege.

A plasztikozás általában nem horribilis összeg, egyetlen wobbler több ezer forintba kerülhet, ahhoz képest a plasztik, fejjel együtt pár száz forint, de persze kell egy induló készlet, különböző méretű csalik, horogméretek, és kisebb-nagyobb ólomfejek, cheburaskák. (offset horgokhoz)


A két Kamasaki közül ez egyik csicsásabb, a másik csak "sima", de lehet beszerezni különböző színű, alakú fejeket, kezdőként egyenlőre nem kell annyira részletekbe menően variálni, azt kell megfejteni, hogy mekkora méretű fejek kellenek neked.


Nem tudom segít-e:

https://www.youtube.com/watch?v=JHgDOBYy52Q&t=1791s

2021. dec. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A méret leginkább a fontos, persze a márka meg a stílus sem mindegy. A lényeg, hogy a jigfej ne rontsa le csali akcióját, tehát a horog feltűzve a csali kb felénél jöjjön ki. Offset jigfej mint pl a Kamasaki Pression jig megint más tészta, mert arra nem jó minden csali, leginkább paddletail csalikkal jól működik, twisterekkel már nem annyira.
2021. dec. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!