Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudom, hogy egy interne...

Honnan tudom, hogy egy internetes oldal átverés?

Figyelt kérdés

Szeretnék rendelni egy oldalról. A hivatalok oldala ez: [link]


de találtam egy ilyet is : [link]


A második oldalról azért rendelnék, mert ott van a méretemben az a termék amit szeretnék. A másikon elfogyott.


márc. 21. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is: fel van-e tüntetve a weboldalon bárhol a weboldal mögött levő cég neve, címe, elérhetősége?


Se a kapcsolati oldalon:

[link]

se a fizetési lehetőségeknél:

[link]

se az adatvédelmi nyilatkozatnál:

[link]

se a szállításnál:

[link]

se az oldal alján, se a tetején, de még a domain adatainál:

[link]

nem található ami aggodalomra ad okot.


Másodszor: nézd meg az oldal szövegezését: Minden Szó Nagy Betűvel Kezdődik, Magyartalan. Ez is figyelmeztető jel.


Harmadrészt: található-e róluk bármi érdemi - Facebook-oldal, Árukereső-minősítés, bármi, ami növelné a reputációját - a keresőkben?

Nem:

[link]

[link]

ez is veszélyre utal.


Szóval a második oldalt kerüld el. Jó messzire.

márc. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Azta, ekkora zsíros s....geket még a tükörben sem látok.
márc. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg abból is érezheted, hogy lehúzós egy oldal ha annyira egyszerűen van megcsinálva mint ha az ötödikes gyermekem rakta volna össze 25 perc alatt.
márc. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hungary a nevében = hamisítvány oldal, meg sem kell nyitni és már tudod. Annyiszor le lett már írva, hogy csak linkelem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..

márc. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincs ezzel probléma, máshol sem látom, hogy panaszkodna bárki is az oldalra. OK, nem magyar, nincs elérhetőség, de eléggé kidolgozottnak tűnik, a domain sem gyanús. Csalás esetén inkább Rolex órákat árulnának szerintem, mint ilyeneket.
márc. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!