Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Veszélyes a Java és le kell...

Veszélyes a Java és le kell tiltani a böngészőkben, Vezérlőpultban?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 12. 03:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

"manapság már szinte semmilyen legitim weboldal által nem használt kiegészítő" aha...

A cikk írója nem épp tárgyilagosságáról és elfogulatlanságáról híres.

Veszélyek mindig vannak. Ennyi erővel az internetet is köttesd ki, mert a legtöbb támadás onnan jön.

A hibát egyébként a következő frissítések valamelyikében 100%, hogy javítani fogják.

2013. jan. 12. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Néhány napja frissitettem 7. 10-re, de az automatikus frissitését letiltottam. Az volt egész nap feltűnő, hogy mennyire fogta a netet a fizetős védelem. A Java letiltása után felgyorsult. A viruskeresők gyártói úgy látszik, már kitaláltak valamit (felhő alapú ez is).
2013. jan. 12. 03:38
 3/24 anonim ***** válasza:
Én letiltottam... xD
2013. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

A legtöbb böngésző rákérdez, hogy futtassa-e.

Magában a böngészőben tudod kilőni a bővítményt, de ha van megfelelő védelem a rendszeredben, akkor nem lehet olyan óriási bajod.

2013. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 csacsi2 ***** válasza:

Én inkább engedélyeztem. A firefox úgy is csak "soft block" -olta. Utána néztem egy kicsit pár fórumon.

Amit leszűrtem, hogy egyes oldalaknál hiába van engedélyezve akkor is letiltja.Én nem hiszem, hogy ha eddíg nem volt veszélyes akkor hirtelen miért lett az?!

Java Plugin 7 update 10 a legújabb, még is blokkolta. Mellesleg ebben a verzióban be lehet állítani a security -nél a biztonsági szintet, tehát aki fél az vegye max-ra.

Másik, hogy szerintem nem a Java -tól lesz támadható (elsősorban) a gép. Rengeteg elterjedt módja van. Ha van védelem a gépen akkor meg "farkast kiálltottt" a FF!


Minden esetre én meguntam a problémázást (hogy még a verziót sem tudom ellenőrizni)

[link]


Ezért kilőttem a nyavajgást a firefox-ból:


2 fájlt töröltem azóta nem reklamál!

blocklist.xml (firefox telepítési könyvtár) és

pluginreg.dat (profik könyvtár)


Én nem félek, van megfelelő fédelmem, viszont biztonsági mentésem is!

(firefox-hoz mozbackup)

Mindenki döntse el!

2013. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

A CHAT, az APEH és más hasonló oldalak használják.

A cikkben levő linket megnyitva az Oracle maga vallja be, hogy a legújabb 7.10 is rossz. A Google Chrome fordításában olvastam, aztán mindkét böngészőben és a Vezérlőpultban is letiltottam a leírtak szerint. Nem kamu riasztás, sajnos. Ha érkezik a javítás, majd visszaállítom. [link]

2013. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 csacsi2 ***** válasza:

Én is várom a javítást, csak épp nem tiltom.Amúgy meg Starmenü / vezérlőpult / java Biztonság fül és magasabbra kell venni!

[link]


Itt írnak róla:

[link]


A másik hogy

Starmenü / vezérlőpult / java Advanced fül


Java plugin -> pipa ki

Default Java for browsers -> pipa ki

Amelyik nincs használatban azt megtartani, hátha kell valamelyik oldalnak!

[link]


A security -nél van egy custom beállítás is.Mivel a Firefox fejlesztői a click-to-play technológia miatt tartják veszélyesnek ezért Ezt Dont run -ra állítva szerintem nem használja, Ezt nem tudom pontosan.

[link]


A harmadik:

Firefoxban ez a funkció kikapcsolható!!!

Címsorba: about:config

Szűrésbe: plugins.click_to_play

Állítsd át true -ra és nem használja a böngésző ezt a Java által veszéjesnek minősített funkciót!(többet kell klikkelni!

Indítsd újra a firefox-ot!

Ez lesz (video)

http://www.youtube.com/watch?v=T4H7tpFUiu8&feature=player_em..



néhány plugin nem működik megfelelően ez a beállítás engedélyezve van!


A következő meg :

Javaslom a Firefox -ban a NoScript -et. Alapból blokkolja a java-t, ha csak nem engedélyezed!

Megj.:

A lejobb védelem is sebezhető, főleg ha kikapcsolod!

2013. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Google Chrome-ban így kell kikapcsolni:

Három vonal alatt, Beállítások, Speciális beállítások, Tartalombeállítások. Itt Plug-inek, Egyes plug-inek kikapcsolása. Java megkeresése és letiltása.

2013. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szóval írtak egy olyan oldalon egy nagyon-nagyon-nagyon veszélyes sebezhetőségről, ami aztán mindent ki fog csinálni, amely oldalon mondjuk a Firefoxot az ördög művének állítják be, mert tele van életveszélyes sebezhetőségekkel, ugyanakkor az Internet Explorer a számítástechnika megváltója.

Persze, veszélyes minden, ami nincs hermetikusan elzárva a külvilágtól, csak a veszély mértéke nem mindegy.

2013. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha az Oracle beismerte a komoly biztonsági hibát, akkor nyilván nem a Microsoft és az Internet Explorer az oka. Egyébként a részletes leírásban benne van, hogy az ÖSSZES böngésző és az ÖSSZES operációs rendszer érintett. A Mac és Linux is! A 7.10 javítása még nem történt meg.
2013. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!