Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szabad Németországban torrente...

Szabad Németországban torrentezni?

Figyelt kérdés

Most költöztem ide egy évre, és kapásból letöltöttem két filmet, majd pár nap múlva jött a hír az egyik itt élő ismerősömtől, hogy ő is töltögetett, és egy 1000 eurós bírság ütötte a markát.

Otthon rendszeresen töltöttem le, de most kicsit utánanéztem, és azt olvastam hogy akár egyetlen zenéért is képesek több száz eurós bírságot kiszabni.

Az érdekelne, hogy ez csak a német torrent oldalakra vonatkozik, vagy hogy ha nCore-t használok, akkor ugyanúgy megbüntethetnek?

Van-e valami módja annak, hogy titkosítsam a µTorrent-et, és teljesen kizárjam a büntetés lehetőségét, vagy minden egyes filmet meg kell vennem pénzért?

Magyar ember létemre ebbe még belegondolni is rossz. :)



2013. jan. 16. 17:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Torrent klienst futtatni azt gondolom mindenhol szabad. Szerzői jogvédett tartalmak megosztása többnyire tilos. Itt is és Németországban is.

Németországban akiket elkapnak torrentezéssel, többnyire nyilvános trackeren töltenek le és közben osztanak vissza.

Nem nyilvános trackerre be se juthatnak ha nincs meghívójuk így nem kaphatják meg az éppe letöltők és visszaoszók IP címeit.

Ezért ha az ncore-ról és más privát trackerről letöltesz, kutya se tudja meg és nem jutna eszükbe megbüntetni.

A tracker jegyzi, hogy ki töltött le valamit. Ha ez az információ hitelesen kikerül, az hasznos lehet jogvédőknek de ennek tényelges hasznát nem ismerem.

Bárki bárhogyan meghamisíthatja (belehamisíthatja a Te IP-det) a szerverlogot úgyhogy azt gondlom ncore-ról leszedésnél nem buksz le Németországban.

Vagyis nem olyan egyszerű annak utólagos bizonyítása ha nem férhetnek hozzá a szerveren a letöltők listájához.

Ha meg valakit a nagy forgalmad zavar: egy Windows update vagy Linux disztribúciók letöltése hatalmas forgalommal jár, ahogy az online tévéhézés meg youtube is ésrevehető.

Sok forgalmat generálnak a reklámok is.

Nem tartom valószínűnek, hogy ilyen ügyekben bájtról bájtra elemeznék a forgalmadat utólag.

Inkább komolyabb bűncselekményeknél szokás ez (és akkor se biztos, hogy tudják elemezni az összes bitet). Komolyabbon állam ellenes terrorgyanús cselekményeket értek. És a torrentezőknek ezek nem fő jellemzői.

A trackerek üzemeltetéséért pénzt kapók esetleg jogsértésben közreműküdés és pénzmosás bűncselekményeket elkövethetik Magyarországon is de ennek eldöntését bízd az ügyészségre. Én nem értek hozzá

2016. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Üdv!

Valaki esetleg tudna segíteni, akár privát üziben?

Pár hete költöztem ki és nem tudtam, hogy itt ezt ennyire komolyan veszik, seedeltem az otthon letöltött kb 10 torrent fájl néhány napon át

Mire lehet számítani?

2022. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ha seedeled akkor akár még letöltendőre is. Nem a sima letöltöket szoktá csesztetni, hanem aki feltölt, megoszt. Az okoz igazán nagy kárt. A sima letöltés csak egyszeri lopás, te nem fizetted meg a termék árát. Ha mások számára teszed elérhetővé akkor még ezt tömegesen követed el.
dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!