Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rsa-4096? Tudok vele bármit...

Rsa-4096? Tudok vele bármit is kezdeni?

Figyelt kérdés

A gépem egyszer csak kiírt egy szöveget arról, hogy az összes adatom titkosítva lett, és fizessek, ha kellenek vissza.

Aki felismerte az "rsa-4096"-ot, az úgyis tudja, miről van szó.

Kérdésem:már minden adatom, képem, zeném, stb elveszett, a böngészőt megnyitni nem tudom. Tudok tenni bármit is?

Ha a dolgaimat "visszahozni" nem is, de a gépemet megtisztítani tudom? Egy újratelepítés nem elég, ugye?

Rákerestem a neten, magyar nyelvű dolgot nem találtam, de egy bizonyos virusresearch.org nevű oldalon van valami. Érdemes lehet nekiállnom (szegényes informatikai tudással), vagy forduljak szakértőhöz, vagy hagyjam a fenébe?

Köszönöm szépen előre is!



2016. febr. 21. 20:18
1 2
 11/14 tigris127 válasza:
És mi ez a progi? Én is bekaptam egy ilyen vírust, a gyerekek fotói és még sok 100 kép ugrott...
2016. nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
De mi lenne, ha a csodákra várás helyett rendesen mentenétek a fontos dolgaitokat?
2016. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tigris127 válasza:
könnyű mondani, hogy miért nem csináltad ezt vagy azt, már megtörtént. Nem tudom hogyan, mivel nem járok tiltott oldalakon, nem töltök minden szart ismeretlen oldalakról, és még sorolhatnám.... de valahogy ide került ez a szar a gépemre, amiről sokáig azt sem tudtam, hogy mi, és nem is hallottam ilyen tetü vírusról. Volt másolat egyébként, de csak duplikálva, ha az egyik törlődne van egy másik. Most duplán van fertőzött szar
2016. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha nekem valami fontos, akkor teszek róla, hogy az biztonságban legyen.
2016. nov. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!