Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miket tárolnak a merevelemezek...

Miket tárolnak a merevelemezeken, ami annyi helyet foglal?

Figyelt kérdés
Mi az ami annyi sok helyet foglal a merevlemezeken, hogy nagyobbra cserélik egyesek?

2020. máj. 24. 20:02
A kérdező szavazást indított:
családi dolgok
régi emléket
tanulmányom
szórakoztató dolgok
fontos dolgok amiket nem szabad elfelejteni
munkához használt dolgok
játékok
minden ezek közül.
sok ezek közül
valamennyi vagy több ezek közül?
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Amire csak szeretnék. Nekem például kéne úgy 20 TB a zenéknek, mások videót vágnak, és a nyersanyag bőven nem akkora, mint egy kész mű, stb.
2020. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem filmekkel, zenékkel, családi képekkel van tele 9TB, de most készülök venni egy 8TB-os winchestert is ugyanezekre.
2020. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Sosem értettem azokat, akik filmeket tárolnak a merevlemezen. Amit ma leszedtél torrentről, azt öt év múlva nem fogod tudni leszedni? Pont, mint a szomszédom, akinek hiába magyarázom, hogy felesleges tárolnia a sok mkv-t, amit egyébkén ÉN töltök le neki (mert saját torrentje nincs, igazából rendes netje sincs, de ha volna sem tudná megtanulni kezelni), csak nem töröl egyet sem, miközben meg folyton rinyál, hogy nincs neki elég tárhelye. Mondjuk ő enyhén értelmi fogyatékos, tehát akár még érthető is, hogy ezt nem tudja felfogni, de hogy egy normális embernek ez miért olyan nehéz...
2020. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Vannak filmek, amiket szeretek és többször megnézek. Sok film van, ami csak egy megnézés erejéig van fent. Ha már nagyon tele van, akkor jobban szelektálok. Aztán a gyerekek is külön szedik le a filmeket a telefonra, amit nekem kell visszaseedelni. Úgy 250-300 torrent megy 0-24-ben seedben, s bár már nincs kötelezettségem, mégis megteszem. Tudod mindenki máshol defektes! Én itt! :D

2020. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3: Nem is kell mindenkit megértened, de az, hogy számodra felfoghatatlan, hogy valaki ne gondolkodjon veled mindenben egyező módon, az a te szegénységi bizonyítványod.

"Amit ma leszedtél torrentről, azt öt év múlva nem fogod tudni leszedni?"

Nem.

Halkan jegyzem meg, hogy ezen filmek döntő többsége szerzői joggal védett alkotás, és az éppen aktuális technikai és jogi környezettől függ, hogy elérhető-e. Persze, a Star Wars, vagy a Rambo III nem valószínű, hogy a közeljövőben bármikor beszerezhetetlenné válna, de van temérdek olyan film és zene, ami valamikor elérhető volt, de ma már beszerezhetetlen. (Azt meg senki nem tudja megmondani, hogy mi lesz 5 év múlva. Van a világnak olyan része, ahol a torrent gyakorlatilag nem opció, annyira szankcionálják. Honnan tudod, hogy 5 év múlva idehaza még elérhető lesz?)

És nem mellesleg: mi a fészkes fenéért töltsek le valamit annyiszor, akárhányszor meg akarom nézni, ha ehelyett el is tárolhatnám? Amikor pitiáner összegért hozzádvágnak egy 2 TB-os vinyót, akkor azért elég nagy mazochizmus órákat várni a letöltéssel, meg a kényszerű - és amúgy kétes legalitású - seedeléssel, ha három kattintásból elindíthatod. ;) Egy 2 TB-os vinyón pedig, ha 10 GB-os hiper-szuper-HD felbontással tárolt filmeket veszünk alapul, akkor is 200 darab film elfér rajta. Ha meg SD-felbontásról van szó, ahol átlagosan 1 GB egy film, akkor kétezer film fél el rajta.

"Mondjuk ő enyhén értelmi fogyatékos, tehát akár még érthető is, hogy ezt nem tudja felfogni, de hogy egy normális embernek ez miért olyan nehéz..."

A jelek alapján a te felfogásoddal is komoly gondok vannak, szóval...

Egyébként meg temérdek olcsó háttértár létezik. Persze, nem mindenkinek van mindig mindenre pénze, elvégre az egy erősen véges erőforrás, de 10 ezer körül van egy 1 TB-os vinyó. 20 ezer körül kapható egy külső, USB-s HDD. Lehet olcsón pendrive-ot, DVD-t, blu-ray-t kapni, amire ki lehet írni a filmeket/egyéb dolgokat, hogy ne a beépített háttértáron foglalják a helyet.

2020. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami pedig személyesen engem illet: az adat-HDD-men (mert van külön HDD a rendszernek) tárolomk egyrészt jópár filmet, mert mint írtam, fájó megszorítások nélkül is elfér az ott. ;) Nem mindegyiket, de a jobbakat igen.

Aztán a telepítőket is ott tárolom. Mert egy esetleges újratelepítéskor egyszerűbb onnan felrakni mindent, mint DVD-kkel, meg külső vinyóval bajlódni. Bár mióta Linuxot használok, ez kissé kezd okafogyottá válni, komplett újratelepítésnél is pár óra alatt mindent lehúz a tárolókból, még úgy is, hogy a net errefelé nem a leggyorsabb, és nem kevés dologra használom a gépet.

Természetesen a dokumentumaim is ott vannak, de méretben ezek eltörpülnek az audiovizuális dolgok mellett.

És mivel gyakran vágok videót és hangot, azok is ott tárolódnak.

Természetesen a biztonsági mentésekről gondoskodok, mert hiába vannak szép, nagy háttértárak, azok sem örök életűek.

2020. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!