Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen vst hangszerekkel,szint...

Milyen vst hangszerekkel,szintikkel lehet készíteni,kihozni ilyen hangzásokat és ilyen zenéket kb?

Figyelt kérdés

Találtam egy zenét a neten,elég szépen be van reklámozva így bukkantam rá egy facebook oldalon keresztül, egy egész jó feka bige zenéje.A stílusa is tetszik, magam is zenélgetek egyébként pár éve. Valaki esetleg tudja közületek,hogy ezeket a stílusokat és hangzásokat, milyen szintivel csinálják,vagy milyen programot használhat a producer? Próbáltam utánanézni a csajnak, csajoknak és az ismerősei között,de egy fényképet sem találtam róla valami stúdiosat,vagy programot hogy mivel készíthetik ezeket a zenéket.Senkitől nem várom azt,hogy valami totálisan kielégítő választ adjon erre a nem egyszerű kérdéskörre,csak esetleg valami tipp,hogy miben pakolják össze az amcsik ezeket az RnB, Hip Hop, Rapeket, valami használható kiindulópontot keresek. Jó,tisztában vagyok azzal, hogy kismillió program van amivel ezt meg lehet valósítani pl mint (Ableton, Reason, Cubase, Pro Tools, Fl studió stb), de hátha valaki vágja hangzásilag esetleg, hogy mivel tólhatják össze ezeket a zenéket sacc/kábéra. Igazából maga a szintik érdekelnének igazán,hogy miből származhatnak egyáltalán ilyen hangzások,mert a DAW szoftver az tök mindegy,hogy miben rakják össze voltaképpen, itt maga a soundok és a ritmusok,dobkészletek az amire inkább kíváncsi lennék. Az szinte biztos,hogy valami TR-808, TR-909, MC-s dobgép hangzások vannak ezekben, annyira én sem vagyok maradi és tudatlan,de milyen külső szintiket vagy VST-ket használhatnak ezek az ipsék akik összerakják a zenét, mert hogy a csajok nem szerkesztik össze az egész biztos.Ők a legnagyobb valószínűséggel,ahogy néztem csak énekesek és rapesek lehetnek ebben a buliban és a hátsójukat riszálják de azt igen jól,szóval hátha valaki felismer hangzásilag valamit.Válaszokat előre is köszi!:)))



1. https://www.youtube.com/watch?v=z6AhPO8xp7s


2. https://www.youtube.com/watch?v=x5c2iRHlAHA


3. https://www.youtube.com/watch?v=E3nTDCrQ2fk&list=RDEMaXE9OkI..



2020. szept. 9. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Nem olyan sokkal többször ismétled el a kérdésedet, mint Blokkolnám Gyuri tenné... Írod, hogy pár éve zenélsz, aztán belinkelsz három trap alapos szutykot. Youtubeon a kelleténél sokkal-sokkal több videót találsz arról, hogyan készítik a gyerekek, onnan kiderül, hogy meglepő módon van egy célirányos preset- és hangmintagyűjtemény, abból kapkodva kimazsoláznak valamit, ennyi egy szólam. Nyilván találsz néha trükkösebb dolgokat is, de az általad belinkelt trackekben én semmi ilyesfajta hozzáadott értéket nem fedeztem fel. Szerintem ha kiemelkedő szeretnél lenni, akkor kezdd a kimeríthetetlen videóáradattal, jegyzetelni se tilos. Ezzel már a próbálkozók kilencvensok százalékát magad mögé is utasítottad.
2020. szept. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem állítottam, hogy mesterműveket linkeltem be ide csak érdekeltek. A stílusodon valamit változtatni kellene öreg, mert ez nem mindenkinél jön be azt gondolom, nálam pl nagyon nem!!Mindezen felül azt sem fogadom el,hogy szutyoknak nevezed azokat a rapeket és rnb zenéket,amit itt még 3 diplomával sem tudnának megvalósítani és üzletbe hozni itthon,mert valahogy hiányzik a színvonal a hozzállás és az akarat és a kreatívitás ehhez de atom módra és főleg a szűklátókörüségből való kiszállás ebből az országból.Ezek a jó luvnyák és a producerjeik ebből bőven megélnek,míg más zenészek eszik a kefét ebben a tróger magyar seggfej országban és a huzalt kitépik a falból és eladják csak éhen ne dögöljenek,lásd pl bármelyik online csere-bere oldalt. A preseteket elfogadom és a jegyzetelést is, azzal legalább valami minim értelmeset köhögtél ide. Trap vagy nem trap ez stílusa válogatja és nekem pl tetszik még akkor is ha csak jóformán dobokból és basszokból és néhány effektezett szőnyegből áll az egész track állomány. Ezekre legalább lehet táncolni és van stílus benne, van arc hozzá, van elég keménysége és szókimondás. Ezért itt már 2 hét bünti lenne a médiában, ha valaki ilyet leadna bárhol és nem egy fű alatti "tilos" rádiós broadcastolás során. Nem a tilos rádió adásaira gondoltam ezt is félre ne értsd. Ez itt poklot generálna és tűzet gyújtana, nemcsak a Magyar médiában, de sok mesterien prűd kommersz nyárspolgárok sorában is ebben a qurvaslottos országban. Volna ezektől mit tanulni,de itt jó lesz továbbra is Szenes Iván,Demjén, Tóth Gabi meg Rúzsa Magdika és néhány további emeletes,magasröptű, világrengető zenész és rendhagyó találmánya. Nem ide sorolnám a cigányzenészeket, mert ennél az alap mainstream rock-popnál még ők is többet nyújtanak és gazdagabb zenei palettán próbálkoznak egyenesbe jönni legalább.Na erről ennyit!!
2020. szept. 10. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:
ja jól beszélsz!elég lehurrogóan kezdte el a legelső válaszadó a történetet."2 hét bünti lenne a médiában", hahaaaha hacsak annyi.lehúzhatnának az egész rólót és még utcai tiltakozás is lenne belőle,ha erre rákapnának az itteni tücskök.Durva expclicit tartalmakat még ott sem mindenhol adhatnak le.Vh1-en,MusicTv-n ne is keress ilyeneket,mert egy grammot nem fogsz találni.én birom ezt a zenét és főleg ezeket a jópicsákat benne,ezek már megérnek egy misét.Nyalnám-falnám ezeket széken-állványon,de még egy korhadt fa tetején is.Ezt a színvonalat itt ahogy mondod a büdős életbe nem fogják űberelni amit ezek a feksi csajok és palik ott művelnek.embert,de egy éppeszű nőt nem találnál itt magyarban,akik erre a stílusra és erre a szabad szájtépésre kaphatóak lennének.amúgy is kezdenek teljesen befásulni és eltunyulni a nők itthon.Se az iskolától,tanulástól és melótól sem látnak kettőig sem, nemhogy itt rázzák a seggüket,mint beteg a lázmérőt.ezek nagyon ott vannak ebben a műfajban.Nem egy nagy tudomány lenne ilyen zenét készíteni,bár a hangzásokhoz és hangszerelésekhez egyáltalán nem értek,de ebből a pár dallamból,szólamból és néhány dobszolóból nem kell túl sok összehozni ilyet.vegyél fél milláért egy modern szintit,keress stilusokat és gyártsd le!:DD szerintem biztosan menni fog,mert látom mégsem most jöttél a falvédőről.elöször azt hittem teljesen kezdő vagy,de biztosan nem.dőt azt is megreszkíroznám,hogy profi vagy csak inkább valamiféle tűzgyújtó a magyarság körében.van dumád rendesen.:DDminden esetre abban tök igazad van,hogy ott van pénz itt meg egyik napról a másikra élnek a zenészek és örülnek ha covid idején főleg nem fognak padlót.Ami itthon megy az biztosan nem építő jellegű kultúra és főleg nem színvonal én magam sem innen táplálkozom zeneileg,bár én csak hallgatom a zenéket.néha azt is minek mert rengeteg dallamtalan és rossz zene van.slágerek sincsenek,csak a régi örökzöldeket ismétlik állandóan körbe-körbe.lófax van itt nem kultúra és főleg nem színvonal.Küzdelem a mindennapok zegzúgos és sokszor teljesen kilátástalan labirintusában az van még ki nem hal az egész magyarság.:((
2020. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy megszakítom a szépen kibontakozó circlejerk klubot! Nem lekezelően írok, hanem mint aki kilát a popszolgaságból. Nem állítom, hogy befutásra szánt tracket ne lenne nehéz már zenészként is összehozni. Nulla fantázia is elég lehet hozzá, de maxon semmiképp nem éri meg járatni. Vérkomoly profizmus, rengeteg ember munkája és csiliárdos cucc az előfeltétele egy-egy ilyen produkciónak. Azt meg saccold meg, hogy egy max egymillió főnyi, átlagban elég csóró fiatalból álló célközönségnek mekkora buli okos amcsi szintű popszutykot gyártani. Bocs, hogy leszólom azokat, akik tudásuk alapján, jelenlegi piaci meghatározó szerepükkel sokkal igényesebb irányba is vihetnék a közízlést! Elnézést, hogy nem állok be a szopókörbe, hogy éljenezzem a birkákon megspórolt munkát! Harminc éve hallgatom a mindenkori megúszós mainstreamet, ahányszor rádió megy a közelben, és még soha nem volt olyan, hogy ne lélegezzek fel, amikor valami retró rádióra váltunk, pedig azért az akkori zenék közül se a nagy slágereket tartom számon rendes alkotásként.


Persze ehhez nem árt egy kialakult személyiség, aki először a saját természetadta reakcióira tudatos, és csak azután mérlegel a nyáj szellemének megfelelően, már ha egyáltalán látja okát, hogy a bebirkultakkal gondoljon.


Ha csinálni akarod, akkor ne a piacot szolgáló profizmus legyen a cél! Engedd szabadon azt, ami jön! Nem baj, ha hasonlít valamire, amíg nem a hasonlítani akarás a hasonlóság oka. Nem baj, ha szarik a konvenciókra és az elméletre. Nem baj, ha nem szól profin, nem baj, ha nem akar semmi lenni, még igényes sem. Csak rakd oda egy számodra jól kivitelezhető rendszerességgel azt, ami ki szeretne jönni belőled! Ha úgy gondolod, nem az igazi még, akkor külön nekiüléssel képezd magad, és onnan vigyél át rövid jegyzeteket az alkotói blokkba, hogy mit lenne érdemes kipróbálnod, bevetned, másképp csinálnod. Ez nem az elvakult védekezés pályája, nagyon nem. Sokkal szabadabb kell legyél belül, hogy a mindenkori maximumodon üzemelhess. Aztán amikor kezd problémamentes lenni az alkotás és a megvalósítás maga, akkor lehet azon gondolkozni, hogy eladd-e a lelkedet napi X órára, hogy egy megrendelő sarkos akarata szerint összedobj valami uncsit. Persze lehet hígítani ezt az erősebb amatőrökből álló, fantáziátlan híg fost a tízdolláros alapzenékkel, de azért tedd már fel magadnak a kérdést, hogy ezt akarod-e, és ha nem, akkor mit is? Biztosan jó ötlet kapásból egy zenei szakmunkás irányt megcélozni?


Ha "lekezelő" haragot látsz, az pont ekörül a kérdés körül forog.

2020. szept. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!