Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megbízható webshop az e-termek...

Megbízható webshop az e-termekek.hu oldal?

Figyelt kérdés
Rendeltetek már az e-termekek.hu oldalról? Esteleg valami pozitív/negatív tspasztalat?

2022. márc. 21. 13:56
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:

Én is így jártam csak én (most ki fogtok röhögni, meg is érdemlem, amiért hülye voltam) 140ezerrel. Van ez a felhívás, és Illés Istvánról ezt találtam, ami megeggyezik a felhívásban szereplő adatokkal:


[link]


Szerintetek érdemes lenne ezen a számon is felhívni, vagy mit lehetne tenni? (140 az mégi 140, a hülyegyerek meg még mindig én vagyok) Kérlek segítsetek

2022. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
Írásban bejelentettem a fogadó banknál (Unicredit) a csalást. A küldő bankom felé is megtettem a bejelentést, jegyzőkönyvet vettek fel. A rendőrségnél is feljelentettem. Mindenhol az egri rendőrkapitányság bü. számára hivatkoztam, ami az europages.hu oldalon van.
2022. márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:

Ne hibaztasd magad (140 ezres)! Utólag könnyű okosnak lenni.

Ez a típusú csalás a 2000-es években élte fénykorát. Megdöbbentő, hogy a mai napig ezt el lehet követni, hogy újra meg újra új cégeken keresztül meglop embereket. Ez egy bűnöző. Remélem a sitten rohad meg egyszer.

2022. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
A megszűnt honlapon található adatokat, pl. az Áfsz-et szerintem csak hivatalból adja ki a szolgáltató. Pl. ha hatóság kéri ki.
2022. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 euro10 válasza:
Ma kaptam meg a fogyasztóvédők tájékoztatását. Ha kéri valaki, átküldöm privátban. Ők nem tesznek semmit, mert nem vállalkozásnak utaltunk, hanem magánszemélynek. 🤮🤮🤮
2022. márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:

Annak aki most megy feljelentést tenni, vagy már megtette, de még nem szóltak a nagykátai örsről, annak mondanám:


A feljelentésemet becsatolták egy Nagykátán folyó ügybe:


A száma:


13100/495/2022.bü

2022. máj. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Már ezer éves tanács: "SOHA NE UTALJ ELŐRE!"

Még postaköltséget se.

Akkor se, ha az eladó cég, vagy magánember vergődik, hogy mert sokszor bukott már mert nem vették át a terméket. Érdekes, más webshopok képesek utánvétellel elküldeni akár félmilliós, egymilliós árú termékeket is.

Akkor se utalj előre, ha csak így adja el az eladó a terméket, mert akkor keress mást, aki nem várja el az előre utalást.

Akkor se, ha csábítóak az árak.

2022. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Shaddark ***** válasza:

Én mindig előre utalok.


Utánvét pénzbe kerül, és semmi értelme mert a futár nem fogja megvárni míg kibontod a csomagot és átnézed. Oda se adja amíg nem fizetted ki. Ahogyan az automata sem.

Így a tanácsod teljesen értelmetlen, mert a mai világ már nem így működik.

Simán vásárolhatsz egy fél-téglát úgy, hogy kifizettél érte négyszáz ezret. (Bár lehet, a mai építő ipari árak mellett ez jó árnak számít). És NEM UTALTÁL ELŐRE ;)


Ha valaki óvatos szeretne lenni

- Fizethet paypallal ami vissza téríti jogos panasz esetén a pénzed (Ebay, Amazon...).

- Vásárolhat az árukereső által megbízhatónak címkézett boltban ahol ügyelnek arra hogy a panaszok kezelve legyenek, és a sok százezer vagy akár néhány tízezer elégedett vásárló elég garancia arra hogy nem verik át.

- Vásárolhat hardveraprón is akár használtat, ahol a sok pozitívval rendelkezőktől egészen biztosan jó árut fog kapni. Ott csak arra kell vigyázni, hogy sok esetben drágábban árulják a használtat mint a boltokban az újakat. De ez legalább jó alkalom az arukereso.hu használatának gyakorlására.

2022. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Kinek mi a biztos.

Nagyon sok jó értékelésű boltokban én is bízni szoktam (sokezer értékelést már nehéz hamisítani), de más esetekben mindig óvatos vagyok. Csakhogy ezek a megbízható boltok küldenek utánvéttel is, nem kötik ki, hogy náluk csak előreutalás van.

Nekem megér annyit, amennyi az utánvét költsége.

Eddig mindig megvárta az MPL-es és más futár is azt a 30-60 másodpercet, amíg kibontottam és belenéztem a csomagba ott, előtte. Csak szépen megkértem, hogy maximum még egy perc. Ha úgy van, kap egy kis borravalót.

Linóleumvágó mindig kézben a gyors bontáshoz és pénz, vagy bankkártya, telefon is bekészítve, hogy gyorsan fizessek.

Ez még mindig csökkenti a kockázatot ahhoz képest, ha nem érkezik semmi, vagy csak ballasztsúlyt küld.


Ha küld egyáltalán valamit, mert a csaló általában nem akar vesződni a postai feladással és eleve egy nyom lenne hozzá, ezért kér előreutalást.

Elismerem, lehet még ebben az esetben is, hogy a termék hibás, vagy működésképtelen. De az már más sztori, ott inkább a garanciális ügyintézéssel szoktak gondok lenni, ebben van hová fejlődnie sok cégnek.

2022. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 euro10 válasza:
Van valakinek valami infója a rendőrségi üggyel kapcsolatban?
2022. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!