Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Videozasra milyen canon...

Videozasra milyen canon objektivet ajanlotok?

Figyelt kérdés

canon 6D-hez szeretnek valami obit ami videozasra megallja a helyet.

hasznaltan neznek kb 100 000 ft-ot szannek ra



2022. márc. 30. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit akarsz videózni?
2022. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gbenyov ***** válasza:

Egyetlen objektív típus van a számodra:


Ez a Canon Camera

EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM


Ez megkapod 55000-150000 Ft.áron.

2022. ápr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gbenyov ***** válasza:

Kereshetsz még ugyanebben a tartományban és ugyancsak a Canon 6D gépre még:

Sigma 24-105mm F4.0 Art DG OS HSM

objeltívet is.

2022. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat én is pont 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM-t néztem
2022. ápr. 1. 19:43
 5/13 anonim ***** válasza:

Ami továbbra is kérdés, hogy mire kell?

Általános videózáshoz tök jók a felsoroltak, de ha ne általános videózásra kell hanem valami vlogos,interjús témához akkor oda sokkal előnyösebb lenne valami olyan F2.0 obi, ami biztosítja a háttér szép elmosódását közeli tárgyak esetén is - bár ezekből a legolcsóbbak is épp beleférnek a keretbe.

2022. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nincs konkret kategoria. mindenfele videozasra hasznalnam, eskuvo, taj videok, esetleg kisfilmet, utazos videok, barmi
2022. ápr. 1. 21:55
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem akarok a napi negatív lenni, de ezekhez szerintem ma már ez kevés. Ez a kamera FullHD 30fps-t tud, míg egy komolyabb Samsung Galaxy 8K24fpst és 4K60fps-t tud. Elfér a zsebedben van optikai stabilizátor, HDR meg akármi amit akarsz. Ennél ma már egy komolyabb telefon jobb videót csinál.


A 4K TV-k világában FullHD kamerával "üzletszerűen" dolgozni szerintem esélytelen ( nekem ez az utolsó válasz így jön le ).

2022. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
egy telefon nem fog olyan minőséget produkálni mint egy kamera, hiába lehet megvezetni az embereket azzal hogy 20K 60fps, minőségbeli elterések lesznek, és ha te odaállítasz egy tlefonnal egy fotózásra akkor nem sokáig kell ottlenned.
2022. ápr. 3. 12:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Fotózásnál valóban nem fog, ilyet nem is állítottam ( látom én is a saját Canon kamerám és telefonom képei között is a különbséget).


De te nem a FOTÓzásról kérdeztél, hanem a VIDEÓzásról, ott pedig nagyon csúnyán elverik a régi DSLR kamerákat az új telefonok - nyilván az új kamerákat nem.

Nagyon nagy eltérések vannak egy 1080p@30fps és egy 4K60fps között,főleg akkor ha mondjuk szeretném valami szép, mozihatású 24fps-es videót csinálni. Az egyikkel van lehetőséged 4K24 mellett 4K30 és 4K60-ban felvételeket csinálnod amit vissza tudsz lassítani 24-re a Canon 6Dnél meg nincs. Szerintem feleslegesen magyarázom, mert látszólag erről lövésed sincs.


De szerintem a fotós melóról sincs sok. Ha te odaállítasz egy fotózásra egy sima f/3,5-es obival akkor szerinted nem röhögnek ki? Sok helyre nem sértés az f/2.0 de akár az f/1.8-sem, de gondolom ezt nem nekem kell elmesélni egy fotósnak. :)

2022. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nem tudom hogy a te samsungod konkretan milyen videokat csinal, es elhiszek hogy van benne pl stabilizator de ezek a telefonos stabilizatorok egyenloek a nullaval kb

4k szerintem teljesen felesleges, tudom az en telefonom is 4k 60 fps-t de ezekhez kellenek gepek is amik le tudjak kezelni es ez nem nagyon van meg szinte sehol, szoval en ezt a 4k-t itt el is engedtem boven eleg a 1080p

foleg nekem, pedig azert nem rossz pc setup-om van de tudom hogy a tobbsegnek meg mindig sima fullHd monitora van.

hat szerintem hamarabb rohognenek ki teged az okostelefonnak mint azt aki odallit egy f/3.5-os obival. nem egy ember ajanlotta mar nekem ezt az obit es ezt a gepet erre (akik foglalkoznak videozassal) es valahogy jobban adok az o velemenyukre mint olyanera aki inkabb egy okostelefonnak menne dolgozni mint egy kameraval.

kezdesnek a velemenyek alapjan teljesen eleg a 6D nekem mindig azt mondtak inkabb upgrade-eljek ido kozben minthogy egybol beleugrjak nagyon draga veruhazasokba.

Mellesleg nem veletlenul keresek fenykepezogepet videozasra mivel fotozni is szeretnek vele egyarant :)

2022. ápr. 3. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!