Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Videozasra milyen canon...

Videozasra milyen canon objektivet ajanlotok?

Figyelt kérdés

canon 6D-hez szeretnek valami obit ami videozasra megallja a helyet.

hasznaltan neznek kb 100 000 ft-ot szannek ra



2022. márc. 30. 13:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"nem tudom hogy a te samsungod konkretan milyen videokat csinal"

Nincs Samsungom, de leírtam 8K24


"4k szerintem teljesen felesleges"

Persze, 2035-ben mindenki VHS minőségben fogja visszanézni az esküvői videóját a 8K-s TVn :)


" de ezekhez kellenek gepek is amik le tudjak kezelni es ez nem nagyon van meg szinte sehol"

Nem tudom milyen gépekre gondolsz. Az enyémnek semmi gondja nincs a 4K60-nal, ahogy a többi modern gépnek sincs. Youtubeon is van már bőven 4K60 tartalom, de akad már 8K is. Az összes 4K okostévé natívan megjelenít 4K videókat minden gond nélkül. Menj be a tescoba/auchanba és nézd meg milyen tévéket lehet venni,a nagyon nagy többségük már bizony 4K felbontású.


Azt se felejtsd el, hogy az esküvői felvétel az egy örök emlék és később, 10-15-20 év múlva fog számítani igazán, hogy FullHD/4K vagy 8K a felvétel.


"hat szerintem hamarabb rohognenek ki teged az okostelefonnak mint azt aki odallit egy f/3.5-os obival."


Valamit csúnyán félreértettél. Nem azt írtam, hogy okostelefonnal csinálna bárki is esküvői videót, hanem azt:

"Ennél ma már egy komolyabb telefon jobb videót csinál."


és ez igaz is. Annán a Canon cameránál bármilyen új okostelefonnal jobb videót csinálok. Aki esküvői videósként dolgozik, vagy videózással keresi a kenyerét az már nagyon rég nem fhd oldschool technikával dolgozik. Tudod mi a különbség egy Sony A7S-III vagy Canon EOS-R5 és a Canon 6D videós képességei között? Ég és föld.


"es valahogy jobban adok az o velemenyukre mint olyanera aki inkabb egy okostelefonnak menne dolgozni mint egy kameraval."

És nem, még mindig nem mennék mobiltelefonnal dolgozni, ahogy 10 éves, elavult hardverrel sem.


"kezdesnek a velemenyek alapjan teljesen eleg a 6D nekem mindig azt mondtak inkabb upgrade-eljek ido kozben minthogy egybol beleugrjak nagyon draga veruhazasokba."


Ha hobbyfotós/videós vagy akkor ez igaz is, semmi értelme csilliárdos hardvert venni, csak hogy legyen. Viszont neked a leírás alapján munkára kell és munkára nagyon nem mindegy mit veszel, mert előfordulhat hogy piacképtelen leszel a munkaeszközöddel. Nyilván szerinted nem, mert a te PCd nem boldogul a 4K videóval, de pl én gond nélkül szerkesztek és játszok le 4K videókat, ugyanúgy azok is akiknek 3 évnél fiatalabb telefonjuk/laptopjuk vagy TVjük van. Mi mind azért vettünk 4K képes eszközöket, mert fullHD tartalmat akarunk nézni.. :D


"Mellesleg nem veletlenul keresek fenykepezogepet videozasra mivel fotozni is szeretnek vele egyarant"


Ha még a kamera sincs meg akkor 2022-ben eszedbe ne jusson ilyen régi, elavult cuccot venni. Dobj az árához egy kicsit és vegyél egy tükör nélküli kamerát:

-egyszerűbb

-könnyebb

-tud 4K-t :D

2022. ápr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

De ne az legyen, hogy a levegőbe dumálok:

ebben a videóban 2 millió feletti Canon C70 és 800 000-res Sony A7-III van:

https://www.youtube.com/watch?v=ctmU5IcX4Qg


Hasonló videókat találsz még a neten bőven. :)

2022. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
rendben, igazad van
2022. ápr. 3. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!