Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Telekom új wifit adott.Nem...

Telekom új wifit adott.Nem tudok csatlakozni a hálózathoz a tablettel, pedig beírom azt a hálózati kulcsot amit mondtak.Mi lehet a gond(böv->)?

Figyelt kérdés
A telefonok és a laptopok csatlakoztak csak valamiért a tablet nem akar, pedig többször átnézem a kódot,hogy nem ütöttem be esetleg rosszul.
2022. aug. 10. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan titkosítást használ a hálózat amit a tablet nem támogat. Ezek is folyamatosan fejlődnek, a host eszközökkel együtt a klienseket is folyamatosan cserélni kell(ene, de erre már nem lesz pénz).
2022. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esetleg a 2,4GHz-es és az 5GHz-es wifidnek ugyanaz a neve, és ez összezavarja a régebbi eszközt.

Ha az, amit az #1-es mond, akkor érdemes a Telekomos router adminfelületén létrehozni egy új wifi hozzáférési pontot valami más néven (SSID), ami gyengébb titkosítással csatlakozik, és úgy kell rakni a pipákat, hogy ez az alhálózat ne lássa a fő wifit, amin a többi eszközöd van. Ugyanezt tudja a vendég wifi funkció is, szóval érdemes azt kikeresni, ha gyorsan le akarod tudni.


Pdf-ként fent van a manual az összes Telekom routerhez neten.

2022. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerk.: Ha az előbbi, akkor kapcsold ki az 5GHz-es hozzáférési pontot, vagy nevezd át pl <wifid neve>5ghz"-re.
2022. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem azt mondták anno, hogy hozzáférnek távolról a routeredhez, tehát ha nem bunkók, akkor ezt nekik meg kéne tudniuk oldani, ha felkeresed az ügyfélszolgálatot.
2022. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 fersk ***** válasza:
Első hozzászólás a valószínű okot írja. A router\modem-be (kábeles csatlakozáson) a biztonsági menüpontban WPA2-PSK helyett WPA-PSK/WPA2-PSK beállítást válaszd.
2022. aug. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5/5. Valami ilyet magyaráztak az ügyfélszolgálaton a telefonba, de olyan gyorsan hadarták el ,hogy nem tudtam követni. Ha nem tartanálak föl le tudnád írni pontokba szedve,hogy kel ezt az egészet? Mert semmit nem értek hozzá.
2022. aug. 12. 14:08
 7/9 fersk ***** válasza:

Típus nélkül általában:

1.Gép kábellel routerhez

2.Böngészőbe: 192.168.0.1 és ott név (általában admin), jelszó (routeren cetlin)

3.Haladó fül alatt: ha Biztonság-nál találsz WPA2/PSK beállítást, gördítve válaszd a sima WPA/PSK-t

Remélem, sikerül.

2022. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz próbálkozom. Egyébként lehet ojat kérni a szolgáltatótól ,hogy adják vissza a régebbi típusú wifit ha nem sikerülne? Mert nem akarok uj tabletet venni kb. 50e forintért ,mert egy normális tablet annyi. Egyébként nem is kértük az uj wifit, egyszerűen a kezembe nyomták ,hogy vigyem amikor bent voltam telefont venni.
2022. aug. 13. 10:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha megvan még nálad a régi, akkor mindenképp.


Én semmiképp nem ajánlanám, hogy WPA/PSK titkosításról netezzetek az összes készüléken, ez egy hanyag megoldás lenne. Vagy nyitsz egy vendéghálózatot, ahogy már korábban írtam, vagy kérj segítséget.


Az se biztos, hogy ez a baj, nekem már a 2009-es Nokia butatelefonom is kezelte a WPA2-t. Nálam a korábban már leírt probléma volt, azaz hogy dual-band a wifim, és ugyanaz volt az SSID mind két sávon (2,4GHz, 5GHz), viszont a wifi stick ezzel nem tudott mit kezdeni.

2022. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!