Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ilyen lassú a PC-m? AMD...

Miért ilyen lassú a PC-m? AMD Ryzen 7 5800X 8-core, NVidia RTX GeForce 3070ti, 32gb ram

Figyelt kérdés

Lassú alatt azt értem hogy bootolás után pár percig szinte bármi lefagy amire rákattintok, nagyon nehezen tölt be alkalmazásokat

Pár hete lett véve ez a számítógép, amit a PCX-nél össze is szereltek, de mi utólag vettük bele a videókártyát ezért azt nem "profik" szerelték bele a gépbe esetleg erre tudok gondolni, de ha a videókártyával bajok lennének akkor nem is lenne kép, mellesleg játékoknál megvan a megfelelő elvárt fps szám

Esetleg valakinek valamilyen ötlete? Ilyen gépnél nem szabadna hogy lassú legyen, nyilván SSD van benne és már a régi, ennél sokkal gyengébb gépem is amint betöltötte az asztalt már bármire kattintottam megfelelően működött itt pedig vagy befagy, vagy rettentő lassan töltődik csak be, pld ha jobb klikket nyomok az asztalon 5-6mp mire előjön a kis ablak



2022. nov. 1. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Valamilyen az op rendszerrel induló alkalmazás lassítja be.

Kezd el egyesével kilőni az automatikusan indulókat, utána mindig nyomj egy restart-ot hátha kiderül melyik lesz a ludas.

2022. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jogos lehet a dolog amit mondasz az alapján amit írtam, de ez csak az a probléma ami ma jött be, eddig nem volt egyáltalán ilyen probléma és nem töltöttem le már vagy 1 hete semmilyen új alkalmazást se, eddig is voltak érdekes dolgai a gépnek pld. alvó állapot után hiába nyomogattam, mozgattam az egeret sehogy sem indult vissza, volt hogy egyszerűen csak lefagyott az egész és semmit nem tudtam nyomni csak újraindítás segített, de itt most az se

Persze kipróbálhatom majd ezt amit az #1-es írt de itt szerintem komolyabb probléma lehet csak az a baj hogy nemtudom micsoda mert annyira nem értek ezekhez

2022. nov. 1. 11:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez simán Windowson belüli gond. Valamit elhebrákolratok, húzz fel új Wint.
2022. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel még friss az egész, nincs igazán belakva, ezért nem vacakolnék vele.

Bios reset, windows újratelepítés mehet

(Xmp-t kapcsold be majd utána, ha stabil a rendszer)

2022. nov. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EgyGabor ***** válasza:

Lehet döglődik valami (ssd). Esetleg leált a CPU venti?

Lehet valami serült registry kulcs is (ha matattál benne).


sfc /scannow átnezi a rendszerfájlokat.


Nézd meg az SSD-t chkdsk-vel es utana sebességteszt, esetleg firmware update. A sebességteszt különösen fontos, mivel olcsóbb SSD-k NAGYON be tudnak lassulni írásban.

FW update az alaplapon is.

Windows update.


És persze a CPU meg memória használatot is nézd meg meg az auto start programokat. Lehet fut valami crypto bányász vírus.


Ha különösen pech-es vagy akkor valami zsarolóprogram éppen a fájlokat titkosítja.

2022. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!