Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A pc-m terhelés alatt újraindu...

A pc-m terhelés alatt újraindul mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

A pc-m elkezdte csinálni hogy játék közben nagyonb terhelésnél újraindítja a gépet, ez általában akkor van ha mondjuk a felbontást nagyobbra veszem (1080p-s monitorom van de néhány játék nagyon recézetten és csúnyán néz ki ezért dslr-el fel szoktam rakni a felbontást 1440p-re amit utána leskáláz 1080p-re) mitől lehet ez a probléma?

A pc:

Amd ryzen 5 3600

Rtx 3070

32gb ram

És a lap egy Asus prime 320m-k



2023. okt. 21. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Tápegység?

Ez azért érdekes, mert végső soron az kapja a terhelést, és lehet, hogy valamelyik védelem lekapcsolja.

2023. okt. 21. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A táp egy 700w-os és akártyához elvileg 650w-os táp ajánlott szóval nem ezt tartanám elsődleges hibának, de érdekes hogy nem is pörögnek fel a ventik meg nem melegszik fel sem a videókártya se a processzor egyszerűen csak gondol egyet és újraindítja magát
2023. okt. 21. 07:24
 3/8 anonim ***** válasza:
700W de MILYEN?
2023. okt. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Valami itt szerintem végletesen túlmelegszik, és azonnal újraindítja magát a károsodást elkerülni.

Nálam amikor elromlott a tápban a ventillátor, és nem forgott kellő sebességgel az adott hőfokhoz és teljesítményez, akkor produkált ilyeneket. A másik tipikus játék alatti instabilitást pedig a túlporosodott videókártya okozta. Igaz itt már a lassulások is gyanusak voltak. Kitakarítva egyből helyreállt minden normálisra.

2023. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Open Hardware Monitor, Aida64, Speccy, valamelyiket fel kéne tenni és monitorozni játék közben a hőfofokat, de mivel elég friss a proci meg a vga, így szerintem kizárt, hogy annyira poros lenne vagy elöregedett a paszta, hogy túlmelegedne emiatt.


A tápegység valóban nem mindegy, hogy milyen, mint ahogy a #3-as válaszoló is felteszi a kérdést. A proci/vga túlmelegedésen, béna tápegységen felül persze lehet még driver probléma, ergya szellőzés, rosszul elvégzett overclocking, vírus, miegymás.

2023. okt. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy Keep Out 700W 85+ tápom van a gépben de a túlmelegedést abból a szempontból kizárnám bár lehet hülyeség, hogy a proci és a vga ventillátorai nem pörögnek fel hangosra és a hőfok sem ugrik fel nagyon magasra, marad minden a normál értéken
2023. okt. 21. 14:02
 7/8 anonim válasza:

Nem vagyok egy hardverguru, csak saját példát tudok mondani, hátha segít. Amikor a tápomban elromlott a ventillátor érzékelője, ugyanígy nem pörgött fel rendesen nagy terhelésnél sem, és nálam pontosan ez okozta a problémát. Terhelés alatt dőlt a hő felfelé minden másból is, a táp hűtése pedig elégtelen volt hiszen nem érzékelte helyesen és nem pörgette jól a ventillátort sem olyankor. Majd egy ponton túlforrósodott, és újraindult az egész gép.

Egyébként a hardveres tesztelést ajánlanám én is, hőfokokat nézve és teljesítményeket monitorozva. Aztán megoszthatnád a fejleményeket és meglátásokat itt is ezekről.

2023. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt egy megérzésem, hogy a tápegység az nem kimondottan egy közép/felsőkategória lesz. Azt leginkább cserélni kéne.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=keep+out&ka..


Jó lenne át tenni ezt a kérdést a hardver részlegbe, vagy ott újra nyitni, mert én az aktuális tápegységekben nem vagyok otthon.

2023. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!