Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Acer Laptop ssd bővítés vagy...

Acer Laptop ssd bővítés vagy wifi kartya csere esetén bukom a garanciát?

Figyelt kérdés
Acer swit x-et vennek 2 ssd slotja van ha rakok bele még egy ssd-t otthon akkor ugrik a garancia? Vagy a wifi kártya cserejekor?
nov. 28. 08:58
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Nem, meg amúgy se látszana meg, ha ésszel van csinálva. Nincs matrica csavar fölött. Ha nem két számmal nagyobb vagy kisebb csarhúzót használsz a szétszedéshez, meg nem laposcsavarhúzóval feszgeted fel a hátlapot, hanem arra alkalmas műanyag szerszámmal, nem is fog látszani, hogy szét volt szedve.
nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért rácsörögnék a szervizre.
nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Probléma esetén csak feltűnne a szervízbe hogy belül nem az van aminek kéne.

Ha te nyúlsz hozzá bukod a garanciát.

nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Nem kell eladni, amit kiszerel belőle, amit meg beszerel utólag, gariba küldés előtt ki kell venni, és bele vissza a gyárit. Ennyi


Beb.szna már, ha minden fejlesztés miatt gyári szervízbe kellene hurcolászni. Nem is beszélve az árról amiért dolgoznak. A bele szerelt hardver nem ér annyit.


Ha belegondolunk az üzleti modelleken és munkaállomásokon és munkaállomásokon még direkt gyorskioldót is raknak az alsó fedlapra, hogy a user könnyebben könnyebben hozzáférjen a bővítőhelyekhez.


Azon kívül ott van az üzleti titok kérdése, pl. elégedjen meg azzal a user hogy a szervizes kicserkész becsület szavára megígéri, nem fog recskázni azon a homemade videón, amit este csináltak a párjával?


Szerintem alapjog, hogy a felhasználó kényes adatok nélkül tudja vinni szervízbe.


Én tartom magam ehhez, ha nincs látható barmolás, nincs garanciavesztés se.

nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nem kell eladni, amit kiszerel belőle, amit meg beszerel utólag, gariba küldés előtt ki kell venni, és bele vissza a gyárit. Ennyi"


Úgy beszélsz mintha ez csak egy elemcsere lenne egy zsebrádióba.

Nem biztos hogy a kérdező is olyan gyakorlott ilyen vonalon mint te.


"Szerintem alapjog"

az az alapjog hogy amíg garanciálisan készülék nem nyúlhatsz bele.

Az egy másik dolog hogyha ügyes és gyakorlott vagy meg tudod csinálni úgy hogy ne vegyék észre.

A régi laptopomban volt DVD író, azt simán lehetett bontás nélkül cserélni winchestert is és lehetett bővíteni a ramot.

Pl. Egy elem cserénél már bontani kellett volna.

Az újjal már nem tudnám ezeket meglépni bontás nélkül.

A kérdező wifi kártya cserére is gondolt.

nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 P.O.C. ***** válasza:
A Wi-Fi kártya is az alsó oldalon van. És igen kb egy elemcsere (vannak már csavaros elemfedelek is). Az egyetlen kritikus pont a felét patentek, de óvatos gitárpengetővel oldhatók.
nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdező mélyen hallgat hogy milyen képességei vannak.


Azt próbálom magyarázni: nem vagyunk egyformák,

"egyetlen kritikus pont a felét patentek" - azt sem tudom mi az.

Nekem most asus vivobook-om van, akkor se fogom szétszedni ha lejár a jótállás.

nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

A fedél patentjait akartam írni, bocs. Az auto javító bekavart.


Mire lejár egy noti jótállása (2-3 év) jó eséllyel addigra már tele van ganéval a hűtőrendszer, és csontra ki van száradva a paszta. Ha nem csinálsz semmit, melegedni fog, a melegedés meg rövidebb élettartam okoz.


Szervízbe lazán elkérnek 15-20 ezret minimum. Otthol meg csak egy minőségi paszta kell kb 2000 ft. Meg egy ecset és csavarhúzók.

Én úgy vagyok vele, van annak pénznek jobb helye is nálam.


Ha az alaplapja fekszik meg én is szervízbe viszem, mert egyszerűen olyan szinten úgysem értek az elektronikához és cuccaim sincsenek hozzá. De ilyen moduláris olcsó szir-sz*rok cserélésével, takarításával nem rablom a szervizes idejét és nem vékonyítom a pénztárcám.


Hála ének ma már minden típusról van szétszerelő video, így már szerelés előtt tudod mi hol van. Míg nem volt én is estem olyan hibába, hogy beletörtem egy-két csavart, mert fogalmam sem volt, hogy van még egy ott amiről megfeledkeztem. De ezekkel már könnyű boldogulni, akár egy kezdőnek is.

nov. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!