Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram bővítésnél elveszik a...

Ram bővítésnél elveszik a garancia?

Figyelt kérdés

Rendelkezem egy ASUS ROG STRIX G513GU laptoppal.

8 gb ram van benne és az a baj hogy alapból ha nem fut semmi a háttérben, már 4 gb-ot jóformán lefoglal a windows meg ezek és játékoknál elég aggasztó, hogy alig 4 gb van szabadon... Tavaly szeptember környékén lett tulajdonomban ez a laptop és majd csak jövő szeptemberben jár le a gari. Ha esetleg ramot szeretnék bővíteni akkor elveszik a gari? Persze szakember csinálná és nem én. Ha esetleg nem veszik el akkor körülbelül mennyibe kerülne még egy 8 gb ram 2666mhz?



2021. szept. 12. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem veszik el.
2021. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha szakszerviz csinálja és ad róla számlát, nem vész el. De amúgy ha nem zavar, hogy a játék lassabban tölt be és lassabban lép ki, nincs szükséged bővítésre, már ha a játéknak amúgy a 8 GB elég. A rendszer lementi a lapozófájlba ilyenkor a nem a játék és aktív háttérfolyamatok által használt memóriát a háttértárra, így a játéknak lesz elegendő, csak ez értelemszerűen lassabb mint a ram, innen a lassulás. Csak annyi, hogy ne fusson a játék mellett semmi, ami aktívan tevékenykedik, például böngésző, az szeret aktívkodni a háttérben is.
2021. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2021. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igazából az a helyzet, hogy szükség lenne a 16 gb ram-ra mivel a későbbiekben jön pár olyan játék aminek a minimális gépigényénél 16 gb ramor ír... A laptopban van egy 1660 ti 6 gb gpu ill. i7-9750H ami szerintem elég fasza kis kártya meg proci és az a gyanum, hogy azért kevesebb az fps-em több játéknál mert ram hiányban vagyok. A játékok amikkel jelenleg játszom Horizon Zero Dawn, Pubg néha és az ilyen féle játékok. Köszönöm a linket.
2021. szept. 13. 18:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért kevés az FPS-ed, mert csak 1 modul van benne és úgy a ram sávszél alig a fele a két modulos felállásnak. Az meg igensokat számít a játékoknál.
2021. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ha lenne benne még egy 8 gb ram akkor ugye dual channeles lenne akkor az sokat vinne nem?
2021. szept. 13. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokat bizony.
2021. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!