Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tud túl lépni a...

Miért nem tud túl lépni a laptopom a booton?

Figyelt kérdés

Van egy öreg Dell Latitude laptopom, ami egy újraindítás óta egyszerűen vissza esik folyton a bootba. Betölti, de azonnal elsötétül és kezdi előlről. Próbáltam újratelepíteni, de jó forrás híján a liszensz hiányzik a telepítő lemezképből és nem jutottam semmire.

Hogyan tudom újra működőképessé tenni?



márc. 17. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Pendrivera húzz le egy win-t, rufus-al alakíts át bootolhatóvá. (Magyarul is van a progi)


És aztán állítsd be a bootban hogy erről bootoljon, indítsd újra.


Nekem eddig ez mindig segített, de nem vagyok hozzáértő. Remélem mások sem veszik a fejem.. :)

márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha rufussal csinálom a bootolható pendriveot akkor valamiért nem találja a licenszeket. Meg úgy alapból nem képes találni meghajtót.
márc. 17. 12:38
 3/6 anonim ***** válasza:

2. A licensz nem is lenne probléma, neten tudsz találni aact activatort hozzá, én kb mindenkinek így telepítettem. De kb 2000 Ft egy alap 10-es ha veszed.


Akkor ott valami nem oké az USB-vel sem, lehet valami alaplapi hiba van ha bootolni sem képes rendesen és nem ismeri fel a meghajtókat. De ha pendriveról indítanád sem ismeri fel? Boot menüben nem adja be hogy usb 2.0/3.0?

márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az usb-t felismeri, el kezdi a bootot, de a licensz előtt valami meghajtót kérdez és nem megy tovább. Holnap kölcsön fogok kapni egy eredeti telepítőlemezt, hátha azzal újra sikerül (előzőleg arról kapott egy 7-est).
márc. 19. 20:38
 5/6 A kérdező kommentje:

És, új fejlemény, nem ismer fel semmilyen hdd/ssd-t. Azt írja, hogy nincs.

De erre is van egy alternatíva, hogy egy merevlemez adapterrel próbáljuk elindítani.

márc. 19. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Alaplapi hiba, valószínű..
márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!