Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen márka jó hordozható...

Milyen márka jó hordozható merevlemezben pc-hez? Illezve milyen szempontokat vegyek figyelembe?

Figyelt kérdés

márc. 21. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Milyen célra kell? Hordozni állományokat vagy hosszabb távon tárolni?

Mennyi adatot? Kb. Mennyit szánnál rá?

márc. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Morfondir ***** válasza:
71%

Mire szeretnéd használni? ( Ez a lényeges kérdés!)

A választék elég nagy. Méret, kapacitás, sebesség, de csatlakozás szempontjából is. Használhatsz akár M. 2 SSD-t is külső meghajtóként.

márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Nincs olyan sok választás márkában. Western Digital (WD), Seagate, Toshiba ezek a gyártók, az összes többi csak márkázza, ezek közül valamelyiket.

Hordozhatóságra a 2.5'-os a legjobb, nem kell külön táp elég neki az USB.

Ha gyorsaság kell és mechanikai ellenállás, akkor SSD, de az mint #1 utalt rá tárolásra nem jó archiválásra. Mert nem árt néha gépek dugni, hogy "frissítse" a cellákat. Mert hajlamosabb az "adat rothadásra" mint a HDD. Ami évekig el van a fiókban.

márc. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem hosszabb távra képek és videók tárolására kell.


Hát max 20.000 forintra gondoltam

márc. 22. 03:15
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 Arra ott a NAS, persze nem 20K lesz az viszont hosszú távon megbízható. Adathordozón nem tárolunk adatot, azok adathordozásra vannak és ki vannak téve külső fizikai hatásokra, mint pl leesik, rálépsz, vizes lesz stb. Ilyen az SD kártya, USB stick és az összes külső HDD vagy SSD.
márc. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Morfondir ***** válasza:
100%
2,5-ös belső 1 Tb-os HDD-t tudsz venni 17-18e Ft-ért. Ehhez kell venned egy házat. USB 3-as kb 3e Ft. Ha egybeépítve vennéd, jóval több lenne.
márc. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha 2,5"-os HDD-t veszel és hozzá USB-s külső házat akkor asztali géppel és laptoppal is tudod használni.


Használtan olcsón is lehet találni:

[link]


pl. 2TB-os HDD házzal együtt:

[link]

márc. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
1 tb egyenlőre nekem elég és a Toshiba jó márkának számít?
márc. 22. 09:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Toshiba, HGST HDD-k nekem beváltak Orico házzal. Már volt vagy 5 féle házam és nekem az Orico a legjobb közülük.

[link]

[link]

márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt nem is tudtam hogy külön házat is lehet venni. Hát ennyire értek hozzá... na és ezek 1 méretek amúgy? Mármint a ház ha választok külön hozzá...
márc. 22. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!