Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul el a display...

Miért nem indul el a display manager boot-oláskor?

Figyelt kérdés

Egy QEMU virtuális gépre telepítettem Debian 12-t, GUI nélkül (csak a Standard System Utilities opciót választottam ki a tasksel-nél), aztán a feltelepített rendszerre telepítettem IceWM ablakkezelőt a weboldalukon leírt módon, majd felraktam az LXDM display manager-t a Debian repókból.

Viszont valamiért nem akar bootolás után automatikusan elindulni az LXDM, csak egy csupasz tty1-et hoz be, pedig az /etc/X11/default-display-manager fájl tartalma szerint be van állítva alapértelmezett display manager-nek. Valamint azt is megfigyeltem, hogy valamiért néha villan a tty felülete, mintha valamit próbálna betölteni.

Mi lehet a probléma? Valami plusz dolgot kell beállítani, hogy működjön? Esetleg az a gond, hogy az IceWM-ből a legfrissebb verziót telepítettem, az LXDM-ből meg valszeg egy korábbi verzió van a repóban?

(Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, először telepítek manuálisan display manager-t.)



ápr. 5. 17:49
1 2
 1/16 Szikszai.B ***** válasza:
Vagy nincs engedélyezve az LXDM service, vagy valamiért nem megy az X. Engedélyezni kell a service-t, és a journalban megnézni, hogy nem dob-e valami hibát az X vagy az LXDM.
ápr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A journal szerint folyton újraindul, majd crashel az LXDM service.

[link]


Az X nem logolt semmit. Hogyan tudom ellenőrizni, hogy fut-e?

ápr. 5. 18:37
 3/16 Szikszai.B ***** válasza:
Próbálni meg kézzel elindítani az lxdm.service-t, vagy magát az LXDM-et, és nézd meg, milyen üzenetet ír ki. De akár le is cserélhetnéd LightDM-re.
ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Amikor próbálom engedélyezni az lxdm.service-t, azt írja, nem talál valami telepítési konfigot: [link]
ápr. 5. 19:07
 5/16 Szikszai.B ***** válasza:
Próbáld meg újratelepíteni a csomagot.
ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Töröltem apt purge-el, autoremove-al, majd újratelepítettem, továbbra se indul el boot-oláskor, ugyanazt írja ki
ápr. 6. 09:58
 7/16 Szikszai.B ***** válasza:
Szerintem akkor használj mást. XDM, LightDM...
ápr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az XDM se akar elindulni.

A LightDM sikeresen elindul, megjelenik a bejelentkező képernyő, viszont miután bejelentkeztem, nem tölt be az IceWM, csak az X11, és valami háttérkép jelenik meg, a kép egy részén egy CLI felülettel (pedig az XDG_SESSION_TYPE X11-et ír). Próbáltam a LightDM konfigjában megadni, hogy user-session=icewm-session, majd user-session=IceWM, egyikkel se működik.

[link]

ápr. 6. 13:38
 9/16 Szikszai.B ***** válasza:
Szerintem ott valami el lett kefélve a telepítéskor, és talán hiányoznak egyes csomagok. Paranccsorban indítva elindul az IceWM? startx icewm-session
ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Úgy elindul gond nélkül
ápr. 6. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!