Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul el a display...

Miért nem indul el a display manager boot-oláskor?

Figyelt kérdés

Egy QEMU virtuális gépre telepítettem Debian 12-t, GUI nélkül (csak a Standard System Utilities opciót választottam ki a tasksel-nél), aztán a feltelepített rendszerre telepítettem IceWM ablakkezelőt a weboldalukon leírt módon, majd felraktam az LXDM display manager-t a Debian repókból.

Viszont valamiért nem akar bootolás után automatikusan elindulni az LXDM, csak egy csupasz tty1-et hoz be, pedig az /etc/X11/default-display-manager fájl tartalma szerint be van állítva alapértelmezett display manager-nek. Valamint azt is megfigyeltem, hogy valamiért néha villan a tty felülete, mintha valamit próbálna betölteni.

Mi lehet a probléma? Valami plusz dolgot kell beállítani, hogy működjön? Esetleg az a gond, hogy az IceWM-ből a legfrissebb verziót telepítettem, az LXDM-ből meg valszeg egy korábbi verzió van a repóban?

(Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, először telepítek manuálisan display manager-t.)



ápr. 5. 17:49
1 2
 11/16 Tom Benko ***** válasza:
ápr. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Most fura módon már be se enged jelentkezni a greeter, beírom a jelszót, Entert nyomok, és egy pillanat múlva visszaugrik a greeter-hez, pedig nem emlékszem, hogy tegnap bármit módosítottam volna.


A fentebb linkelt oldal alapján az /etc/lightdm/Xsession-t kéne futtatnia alapesetben, ha jól értem. Nekem viszont nincs olyan Xsession a lightdm directory-ban. Ezt hogy lehet orvosolni?

ápr. 7. 10:59
 13/16 Tom Benko ***** válasza:
Írsz egyet. Elvileg a LightDM tartalmaz egyet, de szerintem az archwiki alapján csinálhatsz sajátot is.
ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Tom Benko ***** válasza:
Olvasd el a linkelt oldalon a 6.16 pontot
ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hát végül inkább GNOME-al telepítettem a Debian-t, amellé az IceWM-et.

Azért köszi a segítséget, Szikszai.B és Tom Benko

ápr. 10. 19:31
 16/16 Tom Benko ***** válasza:
Szívesen.
ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!