Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a leggyakoribb problémája...

Mi a leggyakoribb problémája a számítógépnek, ha recseg a hangszóró, majd lefagy a gép, esetleg újraindul?

Figyelt kérdés

milyen alkatrész problémájának a tünetei lehetnek ezek általában?

alaplap, táp, proci?



2012. ápr. 2. 11:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
win meg más op rendszer lett telepítve, memória lett cserélgetve, ellenőrizve, videókari lett tesztelve, proci lett pasztázva, driverek is fel lettek rakva, az alkatrészek kompatibilisek egymással minden téren, a hűtés megfelelő, alaplapon nincsenek deformált kondik, vinyó meg tavaly lett garanciálisan cserélve
2012. ápr. 2. 12:05
 2/14 A kérdező kommentje:

kettőt szokott is pittyenni mikor újra indul, és előtte vmindig recseg a hangszoró

inkább netezés vagy filmnézés közben történik mindez, ez volt op telepítés előtt is, után is

van h napokig semmi baja, aztán ismét, ha huzamosabb ideig használjuk a gépet akkor óránként kétv óránként lefagy

nem tudom hogy áramingadozásnál nem e érhette valami kár régebben

Ami bioszom van, asus p5 ld2 se alaplapom van lga 775 foglalat

ennél a tipusu biosznál azt írták h két rövid csipogás elvileg alaplap hiba lehet, gondoltam integrált hangkártya zárlatra is, persze látni semmit nem lehet rajtuk, a memória ramok is épnek tűntek

még van rájuk gari, szal nem régiek

a gép nincs lestrapálva, hiszen csak internetre használom, max film nézés, se zenét nem töltök rá, se nem játszok rajta, a hőfok is normális még böngészés vagy youtube nézés közben is

2012. ápr. 2. 12:12
 3/14 A kérdező kommentje:
elem is lett cserélve, azt kihagytam
2012. ápr. 2. 12:13
 4/14 A kérdező kommentje:
ki is lett pucolva minden, igaz a venti csapágyas, de ennek ellenére tökéletesen pörög és melegedés esetén riaszt is a progim, de az nem fordul elő, szal nem azzal van a gond
2012. ápr. 2. 12:14
 5/14 anonim ***** válasza:

Teszteld le ennek alapján:

[link]

2012. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, inkább memóriahiba lesz.

Nekem három és fél év után lett csapágyas a venti, de az első portalanításnál kicseréltettem.

2012. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

néztem én is ezt az oldat tegnap

és mivel ami s bioszom van és kettőt szokott csippanni ez lehet a gond


Az AMI BIOS jelzései:


2 rövid hangjelzés: Probléma van a RAM-memóriával. Indítsa újra a gépet! Ellenőrizze a memória moduljait!


ezt írta


akkor zárlatos lehet a memóriám? elvileg attól is recseghet a hangszóró

és lehet h memória foglalat hiba? mert akkor mindenképp kell alaplapot vennem, de ahoz a mostani tipusu memóriám alapba sem lenne jó


gondolom minden problémám megoldódik ha alaplapot veszek, mert árulnak videókarival együtt, és ahhoz vennem kell memóriát meg csapágyas a ventim is, bár jól műküdik, ki kell cserélnem, nagyobb borda kéne mint amim van

akkor már biztos nem lehet gond, mert proci meg van otthon pluszba

azt meg nem hinném h táp baja lenne

kék halál nem szokott lenni

2012. ápr. 2. 13:33
 9/14 anonim ***** válasza:
Amikor venti cserére vittem a gépet, éppen szereltek egy ugyanilyen hibás gépet, mint a tied. Alaplap, RAM stb. (vinyó jó volt) csere, szinte újjáépítették. Mindez a gyártó szervizében 10 ezer ft körül volt. Fickó sorra cserélte az alkatrészeket, így lehetett kideriteni, mi a hiba.
2012. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

és mi volt nála a hiba igazából, azt nem tudni?

nekem asus van és azt mondják az nem a legjobb

2012. ápr. 2. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!