Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az az "OCR" nélküli digitál...

Mi az az "OCR" nélküli digitális másolat?

Figyelt kérdés
A némely könyvtárnak van ilyen szolgáltatása.

2012. okt. 17. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ocr az az optikai karakterfelismerés. Anélkül nem szerkeszthető, másolható a szöveg, mert csak egy sima -vszeg szkennelt- kép.
2012. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :o)

Ez akkor úgy viselkedik, mint egy hagyományos könyv?

(Kinyomtatod és kész-passz.)

2012. okt. 18. 09:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kinyomtatni ki tudod a képet is. Az OCR-ezett dokumentum viszont azt jelenti, hogy a számítógép által is olvasható szöveget tartalmaz.

Az OCR program "átnézi" a képet, és kiválogatja a fekete (esetleg más színű) képpontokat. Abból, ahogy ezek a pontok elhelyezkednek, megpróbálja felismerni a betűt, ami a pontokból áll, és tk. "gépelt szöveget" készít.

Egy szkennelt vagy bármilyen képen lévő szöveget nem tud olvasni a számítógép, mivel csak annyit ért meg, hogy van egy x-szer y nagyságú kép.

Ha beszkennelsz például egy 100 oldalas könyvet, akkor lesz 100 darab képed, amiről a számítógép semmit nem tud. OCR-ezés után a szöveg magában is lementhető, de akár a kép alatt is tárolható, így szabad szemmel a képet látod, de a számítógép az alatta lévő szöveget tudja olvasni (kétrétegű pdf). Így már lehet keresni is a könyv szövegében, ahogyan egy HTML szövegben is.


Egy egyszerű online szolgáltatással könnyen kipróbálható. Csak keress egy olyan képet, amin olvasható valamilyen felirat, és teszteld ezen az oldalon:

[link]

2013. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hangszoros ***** válasza:

Bár nem én voltam a kérdező, de nekem is hasznos a válaszod.

Volt ilyem gondom. Újság cikket akartam PDF-re rakatni. Valami Recgnita programmal megy csinálták, de nagyon rossz lett. Végúl begépeltettem-jobb megoldás hiján.- Hogy lehetne? Frapánsam ,egcsinálni?

2013. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!