Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Átállítottam véletlenűl a...

Postazoli kérdése:

Átállítottam véletlenűl a power gombot leállításra! Most nem tudom vele bekapcsolni a laptopomat! Milyen megoldásolás van a bekapcsolására?

Figyelt kérdés

#laptop bekapcsolás #laptop indítása
2015. jan. 17. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokszor nem értem az embereket, hogy ilyen dolgokat még is miért csinálnak? Ez mire jó, hogy olyan dolgokba nyúlsz bele amiről fingod nincs? Vidd el egy szerelőhöz, mert erre nem nagyon van megoldás.
2015. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy értek hozzá!!! Tudom hogy mit csináltam!! Ott van az a varázsszó hogy "VÉLETLENŰL"!!!! A megoldást keresem!! Nem sokat segítettél!! :-)
2015. jan. 17. 13:27
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

Próbálgasd a gomb rövid megnyomásával, éppen csak annyi ideig, hogy felvillanjon. El kell annak indulnia.

Az a beállítási lehetőség, hogy mi történjen a power gomb megnyomásakor, csak működő rendszerre érvényes. Tehát kikapcsolt gép esetén nem!

Esetleg hibás a gomb, egy megnyomást többnek érzékelhet. De akkor sem értem mi lehet az igazi baj, hiszen akkor amikor megnyomod, a rendszer még nem indult el.


Nálam is úgy van beállítva, hogy leállítás legyen a gomb megnyomásakor. Ugyanazt érem el vele, mintha bemegyek a Start menü - Számítógép kikapcsolása menüpontba, csak így sokkal gyorsabb. És emellett még mindig megmaradt a kényszerített kikapcsolás, ha hosszan nyomom a gombot.

A kettő között az a különbség, hogy egyszerű megnyomásra szabályosan leáll az oprendszer, majd kikapcsol a gép, míg a hosszú nyomvatartásra az oprendszer szabályos leállítása nélkül kikapcsol a számítógép. Ez utóbbi arra az esetre kell, ha valami gubanc van az oprendszerrel, és nem lehet leállítani (például lefagyott). Ez minden, manapság forgalomban lévő gépnél működik.

2015. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ok minden!!

Csináltam egy bios resetet és már működöm is!!

2015. jan. 17. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!