Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes lenne ilyen gépre win...

Érdemes lenne ilyen gépre win vista home basic-ot rakni?

Figyelt kérdés

Intel pentium 4 2.60 GHz

1 GB RAM

AMD Radeon HD 3450 agp 512MB vram

40 GB Merevlemez


mostani windows:Win xp 32bit



2015. máj. 12. 15:31
 1/9 Tengor ***** válasza:

Nem.

Tegyél rá egy XFCE-vel futó linuxot és erre-arra még használható is lesz a gép.

2015. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igy igaz.Nem nehéz kezelni.Kicsi a gépigénye.Böngészöből hozzá majd egy Midorit és Operat telepítsd.Van szofverkezelő,médialejátszó,van magyar nyelvű,kevés helyet foglal,gyors és egyszerű.Szerintem jobb mint a windows 7.
2015. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
linux kizárva mert nagyrészt régi játékokat tolok a gépen és 1-2nek gondja van az xp-vel
2015. máj. 12. 16:46
 4/9 Tengor ***** válasza:
Milyen játék, aminek nem tetszik az XP és ezen elindul?
2015. máj. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan játék ami nem indulna el az XP-n.Esetleg a DOS-os játékok.Ott lehet állítani kombatibis modra is állítna: win 98,95,Millenium,2k-ra is.És ott van a DOSbox.Windows Vista nem a legjobb ha játszani is akkar sőt...

Ha lassú telepítsd ujra az XP-t.És tegyél 1 probát a linuxal.A mint felismeri ha van melette másik OS.Grub menut telepít mellé.Szerintem szerezz be egy 70GB-s HDD mert a 40GB az elég gyatra.

2015. máj. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2007/8 as a gépem. Mindig is xp volt rajta a 7 és a 8 is lassú volt rajta :/

Akkor: Integrált kártya 1 gb ram 2.8 ghz proci

Most viszont ugyanez csak 512 es videkártya +2gb ram a proci ugyanaz és a win 7 gyorsabb illetve játékok is jobban futnak.

Tehát szerintem ha teszel is rá valamit akkor win 7/8.1

Vista az egy félig kész windows 7

2015. máj. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1.a gép nem birná el a 7-et.Processzor,VGA és a HDD is kevés lenne.

2.Nincs driver az alaplapra.Én probáltam már p4-esen win 7-et de nem volt hang se VGA driver.És az első kikapcsolásnál kékhalál volt.Windows 8.1 az felejtős.Új hardware kell neki.

A windows csak játékra használom.Netezésre Linuxot.Sokszor nagyobb a szélesáv és gyorsabb a net. Stabilabb mint akármelyik windows!

Vista Sp2 valoban hasonlít a 7-re.A támogatás már csak a Business verzióra van.Nem érdemes már használni csak azokon a laptopokon amelyikekre csak vistara van driver.

2015. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Xp helyet vista igen de nagyon pici a winyó én 8.1 et ajánlok és egy nagyobb min 500 gb winchestert.
2015. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Erre Windows 8.1-et azt ne.A Vista gépigénye meg nagyobb mint a 7-nek.Akkor inkább Linux Mint.
2015. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!