Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógépet kitakarítani,...

Számítógépet kitakarítani, hogyan, milyen eszközökkel?

Figyelt kérdés

1 éves a gépem és megérett már egy kiporolásra.


Rengeteg helyen a porszívó és az ecset kombinációt olvasom, de a porszívó nem okozhat semmilyen gondot? Esetleg sűrített levegős flakon nem lenne jobb? Emellett hülye kérdés, de akármilyen ecset megfelel a célnak? Csak, mert gondolom, az ócskább, szőrüket hullató minőségű ecsetek meg is karcolhatják az alaplapot pl.


Ti hogyan szoktátok tisztítani a gépet és milyen időközönként? Valamint, a prociról mindenképp vegyem le a hűtőt (CM Hyper 212 EVO) és poroljam ki külön, vagy nem létszükséglet?


Tápegység kifújása?



2015. okt. 28. 09:12
 1/8 A kérdező kommentje:
A kompresszort meg megint több helyen olvastam, hogy nem jó, mert esetleg nedves/párás lehet a levegő, amit kifúj. A bátyámnak van egy kompresszorja, de ő azt mondta, nem merné rábízni, bár az indoklásra már nem emlékszem.
2015. okt. 28. 09:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk amióta van kompresszor azóta azzal fújom ki a gépet félévente és semmi baja nem volt eddig tőle a gépnek, szóval én azt ajánlom gyorsabb is mintha esettel pepecselnél ott míg minden kitisztítassz. A hűtőt fölösleges levenni, és a tápegységet is erősen ajánlott mert nekem onnan szokott a legtöbb por kijönni.
2015. okt. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Süritett levegős Spray tökéletesen megfelel a célra, A hűtőbordát nem szükséges leszedni, elég ha kifújod a koszt a bordák közül. Ráadásul pasztázhatnád újra a CPU-t.


Az Ecset is megteszi, bár az inkább az alaplap tisztítására alkalmas, a bordák közé nehézkesen fér. Ne használj műanyag szálú ecsetet, mert statikusan feltöltődhet.


javaslatom az ecset + sűrített levegő combo.

2015. okt. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 donfetibo ***** válasza:
76%

Itt vannak videók, magyarul:

https://www.youtube.com/watch?v=beJOHyrAmY0

https://www.youtube.com/watch?v=9r7zFpa-pDY

https://www.youtube.com/watch?v=-xzXlZbSfN4


Remélem, hogy sikerül ezekből ihletet nyerned, jó takarítást!!!☺☻

2015. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Táp kifújása is indokolt lehet. Én kiszedtem az enyémet. Oda is lerakódhat por, hiszen a ventilátor szív be levegőt.

Ha pasztázol, akkor csak le kell venni a hűtőbordát.

ne műanyaggal és műszálassal dolgozz, ahogy előttem bölcsen írták, az elektrosztatikusság nem biztos, hogy jót tesz. az sem jó, ha szőrhullató ecsetet használsz.


Kérdés, hogy milyen poros a géped, én láttam már olyat, hogy a cpu ventilátora és a hűtőborda között masszív porcica volt, és ez a hőbordán belül is ott volt keményen. Ez nem egy év alatt gyűlt szerintem össze, de környezetfüggő is.


Ha nyilván ne ömöljön rá a víz, de egy kis pára, ami a levegőben amúgy is van, nem vágja tönkre, DE ne kapcsold be azonnal, hagyd, hogy elpárologjon, ha párás, a konyharuhát felejtsd el. :)

2015. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, ha leveszed a hűtőt, akkor mindenképpen csak pasztázni kell.
2015. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és papírzsepivel, hogy a bőr zsiradéka ne kerüljön oda.
2015. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, hasznosak voltak!


Venni fogok egy sűrített levegős sprayt.

2015. okt. 28. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!