Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxot hogyan telepítsem...

Linuxot hogyan telepítsem acer notebookra?

Figyelt kérdés
Eljutottam a BIOS-ig de onnan nem tudom hogyan tovább.Egy lemezt kaptunk a géphez amire valami resource dvd van írva.Nem tudom mit kellene csinálni,hogy hogyan tovább,de azt mondták hogy a BIOSban kellene valamit csinálni.Egyelőre csak a lnuxot szeretném megcsinálni hogy elinduljon később váltanék a windowsra.

2015. nov. 25. 16:23
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Kell elé valami / jel vagy csak simán írjam be?Mert sehogysem müködik a parancs.
2015. nov. 25. 18:44
 12/27 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi, szimplán csak startx.

Ha nem megy, akkor nincs hozzá grafikus felület - telepíts rá neked tetsző operációs rendszert (akár egy normális Linuxot).

2015. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Amikor bekapcsolom a gépet egyből a linux telepítésénél vagyok.Nem gond ha más cdt rakok bele?Egyből elkezdi a linuxxal a dolgokat.Átáll pl.: egy windows 10 telepítésre?
2015. nov. 25. 19:55
 14/27 anonim ***** válasza:

"Amikor bekapcsolom a gépet egyből a linux telepítésénél vagyok."

Az általad elmondottak szerint ez nem a Linux telepítése, ez maga a Linux.


"Nem gond ha más cdt rakok bele?Egyből elkezdi a linuxxal a dolgokat.Átáll pl.: egy windows 10 telepítésre?"

Ha nem indulna el, akkor mikor bekapcsolod a gépet, nyomkodd az F2 vagy Del (esetleg az F12) billentyűt (ha esetleg elárulnád a laptop pontos típusát, meg tudjuk keresni, hogy pontosan melyikkel kell), így belejutsz a BIOS-ba, ahol át tudod állítani a rendszerinduláskor igénybe vett eszközök sorrendjét - itt keress Boot Priority-t vagy ehhez hasonlót.

2015. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Ez már megvan.
2015. nov. 25. 20:04
 16/27 A kérdező kommentje:
F2
2015. nov. 25. 20:04
 17/27 A kérdező kommentje:
Átállítottam a prioritást még pár órával ezelőtt.
2015. nov. 25. 20:04
 18/27 anonim ***** válasza:
Ez valami Acer-es Linpus akar szerintem lenni, én nem erőltetném. Lehet, hogy csak azért adják, hogy adjanak valamit. Keress egy jól bevált disztrót, (mondjuk Linux Mint-et), és azzal tegyél egy próbát.
2015. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Tehát Linpusról van szó (a kérdésedben nincs megnevezve a konkrét disztró) ?

A startx egy parancs ami behozza a GUI-t , ha root joggal kiadod és nem csinál semmit akkor nincs telepítve , valószínűleg valami igénytelen változata van rátéve az os-nek.

Szerintem keress a linpusnál jobb disztrót , ha nagyon kezdő vagy (kérdés azt sugallja) akkor próbáld meg az opensuset , ha bátrabb vagy és akarsz tanulni is akkor Debian , Arch , Slackware.

2015. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Rendben.
2015. nov. 25. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!