Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxot hogyan telepítsem...

Linuxot hogyan telepítsem acer notebookra?

Figyelt kérdés
Eljutottam a BIOS-ig de onnan nem tudom hogyan tovább.Egy lemezt kaptunk a géphez amire valami resource dvd van írva.Nem tudom mit kellene csinálni,hogy hogyan tovább,de azt mondták hogy a BIOSban kellene valamit csinálni.Egyelőre csak a lnuxot szeretném megcsinálni hogy elinduljon később váltanék a windowsra.

2015. nov. 25. 16:23
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Linpus amúgy igen.Elnézést hogy kihagytam csak ez volt a második kérdés amit feltettem csak az előzőre a kuty sem válaszolt ezért tettem fel még egyszer és kimaradt.
2015. nov. 25. 20:11
 22/27 kovpet ***** válasza:
Nincs valami ismerősöd, aki képben van legalább egy kicsit? Nem nehéz Linuxot telepíteni, de azért tudni kell hozzá egy rakás dolgot. Nulla tudással és háttérismerettel azért egyedül nehéz az első telepítés, főleg, ha nem tanulni szeretnéd a rendszert, hanem egyből használni.
2015. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Van ismerösöm ki képben van de ö is csak annyit mondott hogy ne eröltessem a linuxot.Hanem tegyünk rá egyböl egy windowst.
2015. nov. 26. 13:26
 24/27 kovpet ***** válasza:

Akkor módosítok: aki képben van és nem lusta segíteni :)


A Windows amúgy egy kereskedelmi termék, azt meg kell vásárolni előbb, aztán lehet installálni. A Linux ingyen van.


OK, tudom én, hogy sokan lopják, de azért ne szépítsük: a bűncselekmény attól még bűncselekmény, hogy sokan követik el.

2015. nov. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Az előző válaszomból úgy tűnik kimaradt: biosban a boot sorrendet kell beállítani , úgy hogy a cd/dvd meghajtó vagy pendrive legyen első helyen , nyilván attól függ miről akarsz telepíteni. Erre azért van szükség , mert alapból a merevlemezről bootol a gép. Telepítés után meg vissza kell állítani , hogy ne az installer induljon el újra , hanem az os.

Irreleváns , hogy milyen rendszert akarsz feltenni , a telepítéshez csak ennyi kell , utána még next next finish mondjuk egy OPensuse-al.

2015. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Tom Benko ***** válasza:

Tkp. be vagy jelentkezve. Elvileg van valahol egy install vagy setup nevű program, amit elindítva megkezdődik a telepítés. Ha nem sikerült a médiáról bootolni (amit az ls hiányában kétlek), akkor ilyen nincsen, próbáld újra.

Amúgy a Linpus egy viszonylag kellemes rendszer, csak frissítés nincsen benne, az új verziókat kissé nonszensz módon újra kell telepíteni. Inkább keress valami kedves, kezdőknek való Linuxot: Mint, Suse, Manjaro, Debian, UHU, etc...

2015. nov. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"ö is csak annyit mondott hogy ne eröltessem a linuxot"


Bocsánat, én nem azt írtam, hogy a Linuxot ne erőltesd, hanem hogy EZT a Linuxot.

:))

2015. nov. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!