Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop szétszedése: "beakadt"...

Laptop szétszedése: "beakadt" csavar. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy nem vagyok nagy házibarkács, a csavarok nem jó barátaim.


Tegnap megpróbáltam egy barátommal szétszedni a laptopomat, hogy kitisztítsam. Nincs apró csavarhúzóm; amivel próbálkoztam, épp hogy hozzáfért a csavarhoz. Viszont van 3 csavar, ami nem akar forogni egyik irányban se, nem lehet kicsavarni, csak recsegő hangot ad ki ( [link] ). Nem volt erőltetve, nem volt soha hozzányúlva sem, tehát nem értem. A jobb felső sarokban viszont ugyanaz a csavar, ami bal oldalon is ugyanaz, simán kijön.


Mégis hogyan tudnám ezt a problémát megoldani? Egy kisebb csavarhúzó, ami jobban hozzáfér a csavarhoz, megoldás lehetne?


Javaslatok, ötletek?



2016. márc. 27. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Megfelelő csavarhúzó fontos! Azzal próbáld!
2016. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van hogy nehezen indul meg, tehát fontos, hogy passzoló csavarhúzót használj.
2016. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
youtube-on szoktak lenni videók a szétszedésről, érdemes rákeresni...típus alapján.
2016. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A videó alapján történő szétszedés már pipa, #3-as válaszoló. Eleve neki se láttam volna anélkül.


Egyébként köszönöm a tippeket. Kedden beszerzek pár normális csavarhúzót, és megpróbálom azzal.

2016. márc. 27. 17:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Remélem, tényleg ennyi lesz a gond.
2016. márc. 27. 17:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Értelmes kisebb méretű csavarhúzó, nem szarrá kopott műhely csavarhúzó kell laptophoz. Biztos van ismerősnek jó. Asus K szériás laptop ahogy látom, az a két csavar valóban elég köcsög helyen van, azzal én is kínlódtam már.
2016. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, igen. Asus K55VJ-sorozat, 3,5 éves, de nagyon szenved már. A venti alig akar működni, alig fúj, és csak remélni merem, hogy egy tisztítás megoldja a gondot.


A barátom Samsung laposát úgy láttam, videó alapján, hogy sokkal bonyolultabb szétszedni, pedig arra is rátérünk a héten.


Holnapra sikerült a testvéremtől csavarhúzót szerezni, megpróbálom reggel azzal. Addig is köszi a válaszokat.

2016. márc. 27. 20:32
 8/9 A kérdező kommentje:

Na, sikerült megoldani.


A csavarok, amik be voltak akadva, eléggé megsinylették ugyan, a műanyag is eltöredezett néhány csavarmenetnél (öregszik már), de sikerült kitisztítani és újrapasztázni. Elképesztő mennyiségű por jött le a hűtőbordákról.


Az eddig tétlen állapotú 65-70 fok most 45-50 körül van, játék alatt sem megy 85 fölé, mikor korábban folyamatosan kikapcsolt a túlmelegedéstől, maxon pörgő venti mellett...


Szegény végre kap levegőt, és csendesebb is lett.

2016. márc. 28. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Na akkor ügyes vagy! így tovább otthon is meg lehet az ilyet csinálni de a legtöbb idióta csak tönkreteszi és szervizbe megy a gép, de te faszán megoldottad.
2016. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!