Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb ha egész...

Hipermanus kérdése:

Melyik a rosszabb ha egész nap megy a laptop, vagy ha óránként alvó állapotba helyezem? (Melyik kíméli jobban)

Figyelt kérdés
Értem én úgy hogy 55 percet alvó állapotba van 1 órában és csak 5 percig van bekapcsolva.
2016. ápr. 28. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
az alvó állapotnak semmi hátránya nincs ellenben azzal hogy megy mert miközben megy melegszik,áramot használ és ez az élettartamot is rövidíti de csak kicsit(mivel gyakorlatilag üresjáratban van így nem sokat). ha aksiról használod mindenképp alvó hisz az aksi élettartama is fontos gondolom, de egyébként is inkább azt ajánlanám mivel semmi előnyöd abból hogy 15s-el hamarabb áll a rendelkezésedre abban az 5 percben
2016. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a ki bekapcsolgatástól nem lesz baja? Mármint ez nem ki be kapcsolgatás, hanem alvó állapotba helyezés na de úgy értem.
2016. ápr. 28. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Igen a merevlemez az egyedüli kérdéses, hisz neki újra és újra fel kell pörögni, de a windows energia gazdálkodása amúgy is lelövi a merevlemezt ha nincs nagyon fájlművelet. Szóval inkább az alvó mód, egészségesebb a gépnek is.
2016. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem, az egyetlen dolog ami ilyenre érzékeny az az ssd de az is a hibernálásra és nem az alvó állapotra


gyors magyarázat az alvó állapotról:

[link]

2016. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyakori ki-be kapcsolgatás elég hamar tönkretesi a merevlemezt, hobb, ha egyész nap megy
2016. ápr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jobb :)
2016. ápr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!