Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Acer Aspire ES1-571 laptop...

Barna96 kérdése:

Acer Aspire ES1-571 laptop csak legacy módban bootol be, akkor is hosszan. Megoldás?

Figyelt kérdés

A fent említett laptopban az optikai meghajtó helyére betettem egy SSD-t, amire fel is telepítettem a windowst. Most a bios-ban nem lát optikai meghajtót (none), de legacy módban "tökéletesen" bebootol az ssd-ről, csak sokáig tart neki. Végigpróbálgattam UEFI módban az összes boot sorrendet, mindegyikben azt kaptam, hogy no bootable device. f12 megnyomásánál a boot option-ben 2 lehetőséget ad ki: HDD vagy network. egyik sem az ssd.

Szeretném tehát a boot folyamatát meggyorsítani, anélkül, hogy ki kéne cserélnem az ssd-t a hdd-vel, mert nem szívesen túrok bele annyira mélyen a laptoban (optikai meghajtó könnyen kiszedhető volt, de a hdd már nem az.)

Valami ötlet?



2016. okt. 22. 14:20
 1/1 A kérdező kommentje:
Network boot opció kikapcsolása megoldotta a problémát. Villámgyorsan feláll a gép! :)
2017. jan. 3. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!