Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu használata, kezdő...

Ubuntu használata, kezdő lépések. (Hogyan telepitsünk egy alkalmazást a rendszert tartalmazó meghajtó helyett egy másikra? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég töltöttem le az Ubuntut, mert már meguntam a Windows folytonos orrba-szájba frissitéseit. Szeretném, ha leirnátok egy-két alap tippet, mit, hogy csináljak kezdőként Ubuntun. Ami most igazán égető lenne számomra, azt már a kérdésben emlitettem, de egyéb tippek is jöhetnek



2016. nov. 7. 21:21
 1/8 Tom Benko ***** válasza:
100%

Miért akarod máshová telepíteni?


A legfontosabb tipp: A Linux nem windows. Ne akarj úgy csinálni, ahogy eddig, mert nem úgy megy.


Egyébként pedig ha nem megy valami, kérdezz, konkrátan és pontosan.


A hibaüzenetek fontosak.

2016. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát leszeded a forrást (meg a fordításhoz szükséges libeket), lefordítod ügyelve arra, hogy olyan mappába pakold, ami másik meghajtón van, aztán odanyomod egy laza `make install`-lal.

De ha rám hallgatsz, nem csinálsz ilyet. Hülyeség az egész.

(nyilván 1-2 kivételtől eltekintve, de az majd évek múlva jön, és triviális lesz)

2016. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lenne egy tippem. Úgy gondoltad, hogy a rendszert külön rakod fel?

Nos, akkor fogd és tegyél mindent egy helyre.

A linux nem windows!

Máskülönben milyen okkal akarod külön pakolni?

2016. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

alapból az ubit úgy célszerű telepíteni, hogy csinálsz egy 20-30GB / könyvtárat (root) és a hdd többi részét meghagyod /home könyvtárnak. Így a személyes filek, dokumentumok, képek, videok, stb. alapból külön partícióra mennek.

Nem nagyon van értelme egy applikációt másik meghajtóra telepíteni.


ubuntun szerintem pl célszerű feltelepíteni a következőket:

dropbox, vlc, laptopon tlp (energiatakarékossági app), chromium vagy chrome böngésző, adobe flash player, GIMP, skype


azt hiszem, hogy a szoftverközpontban megvan mindegyik.

2016. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocs, nem könytár hnm partíció...
2016. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

ma 13:33

Mi értelme van külön partíció használni a /home-nak?

Nem sok gyakorlati hasznát látom, de lehet, hogy ezzel egyedül vagyok.

2016. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mi értelme van külön partíció használni a /home-nak?"

Nem kötelező, de vannak előnyei. Egyik pl. hogy disztró váltáskor vagy upgrade-kor egy esetleges hiba nem rántja magával az adataidat, beállításaidat. Vagy ha nincs hiba, akkor sok csomag beállításai is megmaradnak, nem kell mindent újra konfigurálni. Vagy mivel a root (boot, stb.) kevésbé változik, a fájlokat is kényelmesebben tartja karban, pl. töredezettség szempontjából.

2016. nov. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
@6: Szerveren mondjuk semmi értelme valóban, de egy user esetén legalább annyi van, hogy az I/O túlynomórészt a /home-ra történik, nem a teljes hd lesz terhelve. Nomeg nem árt, ha az ember személyes fájljai, konfigjai külön vannak tárolva.
2016. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!